Roboty z Cegłowa w mińskiej “Budowlance”

Karol Sieńkowski    1 lutego 2017

27 stycznia 2017r. gościliśmy w  Zespole Szkół Nr 1 w Mińsku Mazowieckim. Nauczyciel “Budowlanki”, p. Dariusz Baj  zaprosił nas do poprowadzenia lekcji robotyki dla uczniów technikum. Przeprowadziliśmy warsztaty dla 4 klas. Uczestnicy bardzo dobrze radzili sobie z programistycznymi wyzwaniami, a niektórzy zaskoczyli nas innowacyjnym i nietypowym podejściem do rozwiązania niektórych problemów. Było to dla nas miłe zaskoczenie, bo nie zdarzyło nam się to nawet podczas prowadzenia zajęć dla studentów informatyki. Wyjazd ten pokazał nam, że w programowaniu ważne jest nie tylko rozwiązanie problemu, ale też prostota tego rozwiązania. Jednym słowem uczyliśmy innych i uczyliśmy siebie:)

Podczas wyjazdu pod okiem p. Karola Sieńkowskiego starszych kolegów uczyli Maciej Grudzień i Filip Kosmalla z klasy 3b gimnazjum.