Reporterzy w świetlicy szkolnej

swietlica    14 grudnia 2015

W środę 13 października w godzinach popołudniowych do świetlicy szkolnej zapukali reporterzy telewizji TVŚ, którzy zadawali pytania dotyczące pracy nauczycieli. Na pytanie – ,,Kim dla ciebie jest nauczyciel?” chętnie odpowiadali uczniowie naszej szkoły:

Piotr – klasa 3 gimnazjum

,,Nauczyciel jest przyjacielem i wzorem do naśladowania.”

Emilia – klasa 5

,,Nauczyciel jest kimś, kto uczy nas dużo ciekawych rzeczy. To osoba, która posiada bardzo obszerną wiedzę i tę wiedzę przekazuje uczniom, aby pomagała w dorosłym życiu.”

Ola – klasa 5

,,Nauczyciel to zawód. Jest to osoba, która pracuje w szkole, uczy różnych przedmiotów, jest wychowawcą. Powinna być mądra, miła, powinna lubić młodzież. Ludzie, którzy studiują, aby być nauczycielem i w przyszłości będą uczyć uczniów muszą mieć pewne cechy charakteru, np. muszą być cierpliwi, muszą umieć przekazywać wiedzę i przede wszystkim muszą się dobrze znać na tym, czego uczą.”

Adrian – klasa 4

,,Nauczyciel to osoba, która dla jednych jest aniołem, a dla innych diabłem. Powinna być cierpliwa, powinna potrafić dogadać się z młodzieżą.”

Mateusz – klasa 2

,,Nauczyciel to osoba, która daje przykład młodszym. Uczy różnych rzeczy, które będę mógł wykorzystać w dorosłym życiu. Nauczyciel to osoba, która powinna rozwijać umysł, uczy nas jak być dobrym dla drugiego człowieka i jak pomagać innym.”

Natalia – klasa 5

,,Nauczyciel to osoba, która poświęca się dla innych.”

A kim dla Ciebie jest nauczyciel?