Reporterzy w świetlicy szkolnej

14 grudnia 2015

- swietlica -

W środę 13 października w godzinach popołudniowych do świetlicy szkolnej zapukali reporterzy telewizji TVŚ, którzy zadawali pytania dotyczące pracy nauczycieli. Na pytanie – ,,Kim dla ciebie jest nauczyciel?” chętnie odpowiadali uczniowie naszej szkoły:

Piotr – klasa 3 gimnazjum

,,Nauczyciel jest przyjacielem i wzorem do naśladowania.”

Emilia – klasa 5

,,Nauczyciel jest kimś, kto uczy nas dużo ciekawych rzeczy. To osoba, która posiada bardzo obszerną wiedzę i tę wiedzę przekazuje uczniom, aby pomagała w dorosłym życiu.”

Ola – klasa 5

,,Nauczyciel to zawód. Jest to osoba, która pracuje w szkole, uczy różnych przedmiotów, jest wychowawcą. Powinna być mądra, miła, powinna lubić młodzież. Ludzie, którzy studiują, aby być nauczycielem i w przyszłości będą uczyć uczniów muszą mieć pewne cechy charakteru, np. muszą być cierpliwi, muszą umieć przekazywać wiedzę i przede wszystkim muszą się dobrze znać na tym, czego uczą.”

Adrian – klasa 4

,,Nauczyciel to osoba, która dla jednych jest aniołem, a dla innych diabłem. Powinna być cierpliwa, powinna potrafić dogadać się z młodzieżą.”

Mateusz – klasa 2

,,Nauczyciel to osoba, która daje przykład młodszym. Uczy różnych rzeczy, które będę mógł wykorzystać w dorosłym życiu. Nauczyciel to osoba, która powinna rozwijać umysł, uczy nas jak być dobrym dla drugiego człowieka i jak pomagać innym.”

Natalia – klasa 5

,,Nauczyciel to osoba, która poświęca się dla innych.”

A kim dla Ciebie jest nauczyciel?

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close