Przygotowania Maluchów do świąt.

Aneta Zadunajska    14 kwietnia 2017

 Początek kwietnia w grupie 3-4 latków był okresem przygotowań do obchodów zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Dzieci poznawały zwyczaje związane z tym Świętem, charakterystyczne dla naszego kraju.

W związku z Niedzielą palmową dzieci, wykonały wspólnie z paniami przepiękne palmy wielkanocne. Każda przepiękna, bogata i jedyna w swoim rodzaju.

W grupie prowadzone były zajęcia metodą projektu „Jajko”. Zbliżające się Święta Wielkanocne, których motywem przewodnim są jajka, zrodziły pomysł by pogłębić wiedzę na ten temat. Stworzyliśmy siatkę tematyczną opartych na skojarzeniach z jajkiem: kura, kurczątko, gotowanie, smażenie, ptaki….

Najpierw dowiedzieliśmy się jak sprawdzić, które jajko jest gotowane, a które surowe. Zakręciliśmy nimi i okazało się, że ugotowane ładnie się kręci, a surowe nie.

Następnie poznaliśmy budowę jajka, nie od razu udało nam się ładnie go rozbić i mogliśmy zobaczyć jak żółtko się rozlało. Porównaliśmy jajko surowe i ugotowane.

Kolejny eksperyment to szukanie odpowiedzi na pytanie – kiedy jajko tonie? Jedno jajko włożyliśmy do słoika z wodą, a do drugiego słoika wypełnionego wodą wsypaliśmy sól. Dzieci dowiedziały się, że jajko w czystej wodzie tonie, jest od niej cięższe, a w posolonej pływa bo jest lżejsze. Postanowiliśmy też sprawdzić co się stanie gdy włożymy jajko do octu..Powstało „gumowe jajko”, które młodym badaczom bardzo się podobało.

Zabawy badawcze z jajkiem – był to jeden z  ciekawszych dni w przedszkolu. Mama nie zawsze pozwala pobawić się surowymi jajkami, a w przedszkolu można :).

Kolejny dzień rozpoczęliśmy od oglądania książek kucharskich i przypomnienia do jakich potraw w domu używa mama jajek. Następnie każdy samodzielnie przygotował jajko na jajecznice . Ach jak smakowała, nawet niektóre niejadki dały się skusić. Dzieci również samodzielnie ubiły piane z białek, z których to powstał przepyszny „tort bezowy”.

Zajęcia z projektu „Jajko” uważamy za udane i  jakże smaczne:)