Przygotowania Maluchów do świąt.

14 kwietnia 2017

- Aneta Zadunajska -

 Początek kwietnia w grupie 3-4 latków był okresem przygotowań do obchodów zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Dzieci poznawały zwyczaje związane z tym Świętem, charakterystyczne dla naszego kraju.

W związku z Niedzielą palmową dzieci, wykonały wspólnie z paniami przepiękne palmy wielkanocne. Każda przepiękna, bogata i jedyna w swoim rodzaju.

W grupie prowadzone były zajęcia metodą projektu „Jajko”. Zbliżające się Święta Wielkanocne, których motywem przewodnim są jajka, zrodziły pomysł by pogłębić wiedzę na ten temat. Stworzyliśmy siatkę tematyczną opartych na skojarzeniach z jajkiem: kura, kurczątko, gotowanie, smażenie, ptaki….

Najpierw dowiedzieliśmy się jak sprawdzić, które jajko jest gotowane, a które surowe. Zakręciliśmy nimi i okazało się, że ugotowane ładnie się kręci, a surowe nie.

Następnie poznaliśmy budowę jajka, nie od razu udało nam się ładnie go rozbić i mogliśmy zobaczyć jak żółtko się rozlało. Porównaliśmy jajko surowe i ugotowane.

Kolejny eksperyment to szukanie odpowiedzi na pytanie – kiedy jajko tonie? Jedno jajko włożyliśmy do słoika z wodą, a do drugiego słoika wypełnionego wodą wsypaliśmy sól. Dzieci dowiedziały się, że jajko w czystej wodzie tonie, jest od niej cięższe, a w posolonej pływa bo jest lżejsze. Postanowiliśmy też sprawdzić co się stanie gdy włożymy jajko do octu..Powstało „gumowe jajko”, które młodym badaczom bardzo się podobało.

Zabawy badawcze z jajkiem – był to jeden z  ciekawszych dni w przedszkolu. Mama nie zawsze pozwala pobawić się surowymi jajkami, a w przedszkolu można :).

Kolejny dzień rozpoczęliśmy od oglądania książek kucharskich i przypomnienia do jakich potraw w domu używa mama jajek. Następnie każdy samodzielnie przygotował jajko na jajecznice . Ach jak smakowała, nawet niektóre niejadki dały się skusić. Dzieci również samodzielnie ubiły piane z białek, z których to powstał przepyszny „tort bezowy”.

Zajęcia z projektu „Jajko” uważamy za udane i  jakże smaczne:)

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close