Przygoda z sorobanem

06 listopada 2016

- Ewelina Walas -

Grupa uczniów klas trzecich już drugi rok ćwiczy obliczenia na skrobanie. Mieli okazję sprawdzić się podczas III Mistrzostw Polski w Obliczeniach na Sorobanie i odnieśli pierwsze sukcesy. W tym roku będą doskonalić swoje umiejętności i poznawać kolejne możliwości tego liczydła. Pod koniec września ćwiczyli pod okiem najlepszych japońskich nauczycieli. Obserwowali możliwości obliczeń pamięciowych zaprezentowane przez wicemistrza świata.

Kolejni uczniowie zaczęli przygodę z japońskim liczydłem. Jest to grupa uczniów klas drugich. Rozwijają swoją sprawność manualną i koordynację ręka – oko, uczą się samodyscypliny i koncentracji, rozwijają swoje umiejętności rachunkowe, szybkie obliczenia pamięciowe.

Autor: Elżbieta Oleksy

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close