“Przerwa z HISTORIĄ”

swietlica    12 marca 2018

Rok 2018 jest dla Polski i Polaków rokiem szczególnym, ponieważ jest to przede wszystkim rok jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W roku tym przypadają również okrągłe rocznice wielu innych wydarzeń związanych z historią Polski. My w naszej społeczności szkolnej przyłączamy się do obchodów tej wiekopomnej rocznicy uczestnicząc w spotkaniach historycznych z cyklu „Przerwa z HISTORIĄ”. W ubiegły piątek po raz pierwszy wzięliśmy udział w owym wydarzeniu. Uczniowie mieli okazję posłuchać czytanego przez naszą panią bibliotekarkę, Agnieszkę Szczepanik, fragmentu historii państwa polskiego z czasów Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Poznaliśmy czasy formowania się kraju, który każdemu z nas jest tak bardzo bliski.

Na kolejne „Przerwy z HISTORIĄ” zapraszamy w każdy drugi piątek miesiąca.