Przedszkolne spotkanie z leśniczym

14 lutego 2016

- Ola Pernach -

W ubiegły piątek w ramach podsumowania wesołych ferii w przedszkolu gościliśmy w naszym przedszkolu p. Artura Delegacza. Pan leśniczy w bardzo ciekawy sposób opowiedział o swoim podstawowym obowiązku jakim jest troska o las. Mówił o zwierzętach zamieszkujących to miejsce, o ich zwyczajach i potrzebach. Dzieci dowiedziały się, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Przedszkolaki przypomniały sobie zasady zachowania się w lesie m. in. zachowanie ciszy, porządku, nie zrywanie listków i grzybów. Dowiedziały się także, w jaki sposób, pomagać zwierzętom przetrwać zimę. Gość zainteresował dzieci swoimi opowieściami wykorzystując do tego celu przyniesione naturalne eksponaty m. in. poroża jelenia i skórę dzika, oraz ilustracje.

Na koniec spotkania dzieci otrzymały kolorowe książeczki, kolorowanki i kredki. Miały możliwość zadawania pytań i chętnie z tej możliwości korzystały. Dzięki zajęciom dzieci poszerzyły wiadomości o lesie i jego mieszkańcach. Lepiej poznały zasady ochrony przyrody i opieki nad zwierzętami w okresie zimowym.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close