Przedszkolaki w Kulturotece

Aneta Zadunajska    18 listopada 2019

W ubiegły piątek, 15 listopada, dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w warsztatach czytelniczo – plastycznych zorganizowanych w Gminnej Bibliotece Publicznej „Kulturotece” w ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek”, promującego czytelnictwo wśród najmłodszych. Dzieci wysłuchały krótkich opowiadań z książki pt.: „Pierwsze czytanki dla…”, włączyły się w rozmowę na ich temat, a także wykonały zakładki do książek w postaci rudego liska. Dużym zainteresowaniem cieszyło się kolejne zadanie plastyczne – wykonanie nietoperza z małego balonika. Nie obyło się oczywiście bez zabaw ruchowych, które przysporzyły wszystkim wiele śmiechu i radości. Dopełnieniem całości było otrzymanie pamiątkowych książek do poczytania z rodzicami w domu. Mamy nadzieję, że otrzymane książeczki nie trafią tylko na domową półeczkę z książkami, a staną się zachętą do wspólnego spędzenia czasu z najbliższymi.

Bardzo dziękujemy pracownikom „Kulturoteki” za zaproszenie.