Przedszkolaki w Domu Pomocy Społecznej w Mieni

Ola Pernach    19 października 2017

Dnia 19.10.2017r. dzieci z grupy 5-latków i “0b” odwiedziły jak co roku pensjonariuszy        Domu Pomocy Społecznej im. Świętego Józefa w Mieni. W ten sposób dzieci wraz z nauczycielkami uczciły Dzień Seniora.

Dzień Seniora to szczególne święto, święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia. To oni kultywują dawne obrzędy i zwyczaje, przez co przekazują unikalną kulturę i obyczaje.

Mali artyści pięknym, odważnym recytowaniem wierszy, śpiewem i tańcem sprawili wielką radość podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Mieni. Pensjonariusze nie kryli wzruszenia. Dzieci jak zawsze oprócz oklasków za zaangażowanie zostały poczęstowane pysznymi słodkościami, a także zaproszone do ponownego odwiedzenia mieszkańców.