Przedszkolaki w “Akacjowym Zakątku”

Aneta Zadunajska    29 maja 2019

We wtorek, 28.05.2019r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w wycieczce do gospodarstwa agroturystycznego „Akacjowy Zakątek” w miejscowości Pustelnik. Czekało na nas wiele atrakcji i smakołyków. Braliśmy udział w zajęciach podczas, których poznaliśmy zwyczaje niektórych zwierząt m.in. królików, kur, kaczek, perlic, a także bobrów i danieli. Niebywałe zainteresowanie wzbudziły alpaki, będące jedną z głównych atrakcji tego miejsca. Mogliśmy je nakarmić ulubionymi smakołykami i przytulić się do niezwykle przyjacielskiego Czarka. Kolejną atrakcją, która wzbudziła ogromne emocje, była przejażdżka wozem. Siedząc wygodnie i bezpiecznie na ławeczkach oglądaliśmy malownicze okolice. Na rozległym terenie gospodarstwa mialiśmy możliwość spożytkowania swoich ogromnych pokładów energii na dużym i atrakcyjnym placu zabaw. Był też czas przewidziany na „małe co nieco” – mieliśmy okazję skosztować domowego ciasta, zjeść smaczne kiełbaski z grilla oraz napić się pysznej herbatki przygotowanej przez gospodynie. Niestety wszystko, co dobre szybko się kończy, tak, jak i nasza wizyta w gospodarstwie „Akacjowy Zakątek”. Żegnając się z sympatycznymi gospodarzami, obiecaliśmy, że jeszcze do nich wrócimy, bo bardzo nam się u nich podobało. Wyczerpani wrażeniami wróciliśmy do przedszkola, gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice. A czy wycieczka nam się podobała? Miny na zdjęciach mówią same za siebie 🙂