Przedszkolaki uczą się, jak uniknąć pożaru.

Dorota Kupska    4 grudnia 2017

W dniu 30 listopada br. naszą placówkę odwiedzili przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej ze Skupia – pan Janusz Jaworski, pan Przemysław Komorek oraz pan Piotr Sadowski. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji innowacji pedagogicznej “Mali strażacy”.

Zaproszeni goście przybliżyli dzieciom tematykę związaną z przyczynami powstawania pożarów,  zasadami postępowania w sytuacji zagrożenia. Strażacy omówili również konsekwencje wynikające z zaprószenia ognia. W czasie spotkania wspólnie utrwalaliśmy numery alarmowe, których znajomość jest niezbędna, aby wezwać pomoc. Największą atrakcją dla dzieci była możliwość obejrzenia stroju strażaka oraz wyposażenia wozu strażackiego w potrzebny sprzęt.

Serdecznie dziękujemy strażakom za poświęcony czas i udaną zabawę.