Przedszkolaki poznają zawody!!!

Ola Pernach    26 lutego 2016

Zgodnie z realizacją bloku tematycznego „Poznajemy zawody”, dzieci z grup 3 i 4-latków, wybrały się do różnych zakładów pracy. Odwiedziliśmy cegłowski salon fryzjerski, gdzie dzieci miały okazję zapoznać się z pracą pani fryzjerki, która pokazała dzieciom specjalny sprzęt, a niektórym dziewczynkom pani Renata zrobiła super fryzurę. Następnego dnia wybraliśmy się do naszej cegłowskiej piekarni, gdzie wypiekany jest najlepszy chleb. Po piekarni oprowadzał nas osobiście pan prezes Waldemar Jankowski, który zapoznał nas z całym procesem powstawania pieczywa i z zawodem piekarza. Dużą radość sprawiła dzieciom degustacja świeżo upieczonej chałki. Tydzień zakończyliśmy spotkaniem ze strażakami z naszej cegłowskiej jednostki. Panowie strażacy zaprezentowali nam sprzęt ratowniczy i zademonstrowali ich użycie na ochotnikach z naszego przedszkola, kto wie, może to przyszli strażacy…..?
Serdeczne podziękowanie dla: salonu „Uroda”, prezesa GS-u pana Waldemara Jankowskiego, pana Sławomira Olszewskiego prezesa straży i jego druhów.