Przedszkolaki obcują z teatrem.

Aneta Zadunajska    7 marca 2019

W ubiegły czwartek dzieci z naszego przedszkola miały okazję obejrzeć przedstawienie pt. „Trzy świnki”. Przedstawienie wywołało u dzieci uśmiech i zaciekawienie. Po zakończeniu występu dzieci nagrodziły aktorów głośnymi brawami i z entuzjazmem wczuwały się w rolę aktorów lalkowych. Przedszkolaki były zachwycone postaciami wilka i świnek, a po powrocie do swoich sal dzieliły się swoimi wrażeniami.

Natomiast 4 marca, grupy 0a i 0b wraz z 5-latkami wybrały się na wycieczkę do Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach na spektakl „Plastusiowy pamiętnik i plamy”. Dzieci przeniosły się w świat plastelinowego ludzika i przeżyły zwariowaną przygodę podczas przerwy szkolnej. Przypomniały sobie czasy kiedy nasi dziadkowie i babcie nosili szkolne mundurki, a do pisania zamiast długopisów używali stalówek. Przedszkolaków zachwyciła stylowa scenografia w formie piórnika oraz zabawne dialogi i piosenki.

Wszyscy wrócili uśmiechnięci i zadowoleni!