Przedszkolaki na wycieczce u strażaków

14 lutego 2016

- Ola Pernach -

11 lutego w ramach jednego z obszarów podstawy programowej wychowania przedszkolnego związanym z bezpieczeństwem, dzieci z naszego przedszkola odwiedziły siedzibę Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim. Celem wycieczki było spotkanie z pracownikami straży, poznanie specyfiki ich pracy oraz obejrzenie sprzętu, jakim dysponuje straż na co dzień w pracy. Dzieci zwiedziły budynek, dowiedziały się wielu informacji dotyczących pracy strażaka, wysłuchały którymi pojazdami strażacy wyjeżdżają do wypadków, a jakimi gaszą pożary. Dowiedziały się jak należy zachowywać się w sytuacji zagrożenia, oraz pod jaki numer alarmowy należy wówczas zadzwonić. Ponadto obejrzały wyposażenie pojazdów oraz niezbędne do pracy urządzenia. Najwięcej emocji wzbudziło chyba wsiadanie do wozu strażackiego oraz obserwowanie zjeżdżania strażaków po rurze, celem wyjazdu do zdarzenia. Po takiej wycieczce wszystkie dzieciaki zgodnie przyznały, że ten zawód bardzo im się podoba, a niejedno dziecko w przyszłości chciałoby zostać strażakiem – nawet dziewczynki.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close