Przedszkolaki kodują i projektują

18 listopada 2019

- Aneta Zadunajska -

W minionym tygodniu przedszkolaki z grupy „Motyków” (4 – latków) przy okazji tematu „Mój dom” stawiały swe pierwsze kroki w świecie kodowania, którego zadaniem jest doskonalenie umiejętności logicznego myślenia, pracy zespołowej oraz zadaniowego podejścia do napotkanych trudności. Dzieci świetnie poradziły sobie z układaniem domu z kolorowych kubeczków na macie do kodowania, jak również odwzorowywały domki na kartach pracy według podanego wzoru. W tematyce „Mój dom” uczestniczyły także w niecodziennych zajęciach plastyczno – technicznych, których efektem był duży, kolorowy dom z kartonu wykonany podczas pracy zespołowej. Przedszkolaki były bardzo zaangażowane i z wielkim entuzjazmem włączyły się w każdy etap tworzenia budowli, od malowania poprzez tworzenie mebli, aż do aranżacji wnętrza, co sprawiło im wiele radości i dało możliwość rozwinięcia swojej pomysłowości.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close