Przedszkolaki kodują i projektują

Aneta Zadunajska    18 listopada 2019

W minionym tygodniu przedszkolaki z grupy „Motyków” (4 – latków) przy okazji tematu „Mój dom” stawiały swe pierwsze kroki w świecie kodowania, którego zadaniem jest doskonalenie umiejętności logicznego myślenia, pracy zespołowej oraz zadaniowego podejścia do napotkanych trudności. Dzieci świetnie poradziły sobie z układaniem domu z kolorowych kubeczków na macie do kodowania, jak również odwzorowywały domki na kartach pracy według podanego wzoru. W tematyce „Mój dom” uczestniczyły także w niecodziennych zajęciach plastyczno – technicznych, których efektem był duży, kolorowy dom z kartonu wykonany podczas pracy zespołowej. Przedszkolaki były bardzo zaangażowane i z wielkim entuzjazmem włączyły się w każdy etap tworzenia budowli, od malowania poprzez tworzenie mebli, aż do aranżacji wnętrza, co sprawiło im wiele radości i dało możliwość rozwinięcia swojej pomysłowości.