Przedszkolaki bawią się w teatr

02 lutego 2019

- Aneta Zadunajska -

W ostatnim tygodniu przed feriami w naszym przedszkolu dzieci z grupy 4 latków wzięły udział w projekcie edukacyjnym „Teatr”. Podczas pięciu dni wspólnej pracy i zabawy “czterolatki” stworzyły siatkę pytań, mogły wykonać własne kukiełki, przymierzać stroje oraz maski teatralne czy odgrywać różne role wcielając się aktorów. Dzieci dowiedziały się również czym zajmuje się kostiumograf, scenarzysta, oświetleniowiec. Stworzyliśmy kącik teatralny, który cieszył się dużym powodzeniem, wysłuchaliśmy teatrzyku pacynkowego pt.: „ Czerwony kapturek”. Na podstawie filmu edukacyjnego pt.” Z wizytą w teatrze” wiemy, co to jest: kurtyna, maska, pacynka, lalka teatralna, kukiełka, scenografia czy makijaż sceniczny oraz wiemy czym zajmuje się aktor. Projekt teatr cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród przedszkolaków jak również pozwolił na zdobycie wiedzy poprzez aktywną zabawę.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close