Projekt „Ogród pełen marzeń” zwycięzcą konkursu PSE

27 września 2019

- Magdalena Sujak -

 

 

Cegłów, 25.09.2019

Projekt „Ogród pełen marzeń” zwycięzcą konkursu PSE

Uczniowie Zespołu Szkolnego w Cegłowie – filii w Piasecznie, wkrótce będą mogli korzystać z nowego przyszkolnego ogrodu. Wszystko za sprawą projektu „Ogród pełen marzeń”, który wygrał w konkursie dobrosąsiedzkim Polskich Sieci Elektroenergetycznych „WzMOCnij swoje otoczenie”.

W ogrodzie przy szkole posadzone zostaną rośliny, powstanie także sensoryczna ścieżka zdrowia oraz górka saneczkowa.

– Ruszyliśmy z pierwszymi pracami: opracowano projekt zagospodarowania placu, który został zgłoszony do Starostwa Powiatowego w Mińsku Mazowieckim, zawarliśmy umowę z wykonawcą urządzeń i obecnie oczekujemy i na realizację zamówienia. Najbliższe miesiące to okres wytężonej pracy związanej z realizacją projektu – powiedziała Emilia Kowalczyk-Rumak, dyrektor Zespołu Szkolnego w Cegłowie. – Otrzymany grant w wysokości 20 tysięcy złotych pozwoli na zakup urządzeń. Pozostałe wyposażenie placu będziemy organizowali we  własnym zakresie, przy wsparciu rodziców, pracowników i mieszkańców – dodaje dyrektor.

Zależy nam, aby być dobrym sąsiadem i dlatego w gminach, na terenie których realizujemy inwestycje infrastrukturalne, przeprowadziliśmy pierwszą edycję konkursu dobrosąsiedzkiego na  grantowe projekty społeczne mówi Beata Jarosz-Dziekanowska, rzeczniczka prasowa PSE. – Wspierając finansowo najlepsze inicjatywy chcemy poprawiać komfort życia lokalnych społeczności. Mamy nadzieję, że nowy przyszkolny ogród przysporzy radości uczniom i młodym mieszkańcom gminy Cegłów– dodaje.

PSE, w ramach Programu inwestycyjnego „Wyprowadzenie mocy z Elektrowni Kozienice wraz z  poprawą warunków zasilania północno-wschodniej Polski”, budują linię przesyłową łączącą aglomerację warszawską z Siedlcami. Jej trasa przebiegać będzie m.in. przez teren gminy Cegłów. – Dzięki tej inwestycji istotnie zwiększy się niezawodność dostaw energii elektrycznej dla  całego regionu podkreśla Beata Jarosz-Dziekanowska.

Ogłoszony w lutym konkurs PSE „WzMOCnij swoje otoczenie” miał na celu wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close