Projekt „Ogród pełen marzeń” zwycięzcą konkursu PSE

Magdalena Sujak    27 września 2019

 

 

Cegłów, 25.09.2019

Projekt „Ogród pełen marzeń” zwycięzcą konkursu PSE

Uczniowie Zespołu Szkolnego w Cegłowie – filii w Piasecznie, wkrótce będą mogli korzystać z nowego przyszkolnego ogrodu. Wszystko za sprawą projektu „Ogród pełen marzeń”, który wygrał w konkursie dobrosąsiedzkim Polskich Sieci Elektroenergetycznych „WzMOCnij swoje otoczenie”.

W ogrodzie przy szkole posadzone zostaną rośliny, powstanie także sensoryczna ścieżka zdrowia oraz górka saneczkowa.

– Ruszyliśmy z pierwszymi pracami: opracowano projekt zagospodarowania placu, który został zgłoszony do Starostwa Powiatowego w Mińsku Mazowieckim, zawarliśmy umowę z wykonawcą urządzeń i obecnie oczekujemy i na realizację zamówienia. Najbliższe miesiące to okres wytężonej pracy związanej z realizacją projektu – powiedziała Emilia Kowalczyk-Rumak, dyrektor Zespołu Szkolnego w Cegłowie. – Otrzymany grant w wysokości 20 tysięcy złotych pozwoli na zakup urządzeń. Pozostałe wyposażenie placu będziemy organizowali we  własnym zakresie, przy wsparciu rodziców, pracowników i mieszkańców – dodaje dyrektor.

Zależy nam, aby być dobrym sąsiadem i dlatego w gminach, na terenie których realizujemy inwestycje infrastrukturalne, przeprowadziliśmy pierwszą edycję konkursu dobrosąsiedzkiego na  grantowe projekty społeczne mówi Beata Jarosz-Dziekanowska, rzeczniczka prasowa PSE. – Wspierając finansowo najlepsze inicjatywy chcemy poprawiać komfort życia lokalnych społeczności. Mamy nadzieję, że nowy przyszkolny ogród przysporzy radości uczniom i młodym mieszkańcom gminy Cegłów– dodaje.

PSE, w ramach Programu inwestycyjnego „Wyprowadzenie mocy z Elektrowni Kozienice wraz z  poprawą warunków zasilania północno-wschodniej Polski”, budują linię przesyłową łączącą aglomerację warszawską z Siedlcami. Jej trasa przebiegać będzie m.in. przez teren gminy Cegłów. – Dzięki tej inwestycji istotnie zwiększy się niezawodność dostaw energii elektrycznej dla  całego regionu podkreśla Beata Jarosz-Dziekanowska.

Ogłoszony w lutym konkurs PSE „WzMOCnij swoje otoczenie” miał na celu wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu.