Projekt muzyczny w przedszkolu!!!

15 marca 2016

- Ola Pernach -

W ubiegłym tygodniu w grupach 3, 4 latków realizowaliśmy projekt zatytułowany „Wszystko jest muzyką”. Projekt miał na celu wykształcenie u naszych wychowanków wrażliwości muzycznej niezbędnej do właściwego jej odbioru oraz wspierać ich wszechstronny rozwój.
Zajęcia projektowe rozpoczęliśmy od stworzenia siatki tematycznej, ustaliliśmy początkowy zasób wiedzy, następnie zapisaliśmy listę pytań, która stanowiła podstawę aktywności badawczej. W czasie trwania projektu dzieci dowiedziały się, że nie tylko instrumenty muzyczne stanowią źródło dźwięków. Czasami wystarczy tylko zamknąć oczy, aby usłyszeć co nas otacza. Aby niekonwencjonalnie wykorzystać dźwięki z przedmiotów codziennego użytku graliśmy na butelkach wypełnionych do różnej wysokości wodą tworząc z nich dzwonki o różnej wysokości dźwięków. Ponadto ze zwykłych butelek, pudełek, pojemników czy puszek powstawały instrumenty po czym bawiąc się nimi dzieci tworzyły „muzykę”.
Zwieńczeniem naszego projektu było spotkanie z ekspertem. Gościliśmy p. Karola Sieńkowskiego, który przybliżył dzieciom 2 instrumenty bęben i gitarę typu “western”. Opowiedział przedszkolakom o ich budowie, sposobie wydobywania przez nie dźwięków, materiałów z których zostały wykonane i krajów z których pochodzą. Każde dziecko mogło wcielić się w rolę muzyka i zagrać na instrumentach, co sprawiało dzieciom niesamowitą radość.
Ostatniego dnia trwania projektu przedszkolaki klasyfikowały instrumenty wg. trzech kategorii: instrumentów dętych, klawiszowych i strunowych, co nie sprawiło najmłodszym żadnej trudności, a dawało powód do zadowolenia z nowo zdobytej wiedzy.

 

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close