Projekt “Link do przyszłości”. Roboty w naszej szkole.

Karol Sieńkowski    7 grudnia 2015

Zespół Szkolny w Cegłowie został zakwalifikowany do projektu “Link do przyszłości“. Celem projektu jest zainteresowanie młodych osób nauką programowania i pokazaniem im, że jest to nie tylko przyszłościowa umiejętność, ale też źródło świetnej zabawy. W ramach projektu w dniu 7.10.2015 odbyły się w naszej szkole zajęcia z programowania robotów Finch. W zajęciach uczestniczyli uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy mogli przekonać się, że programowanie daje dużo frajdy i może być źródłem zdrowej rywalizacji. Na koniec warsztatów zaplanowano bowiem turniej sprawnościowy dla zaprogramowanych robotów.

To nie ostatnie zajęcia z robotyki w naszej szkole. Widząc, że programowanie odgrywa znaczącą rolę we współczesnym świecie postanowiliśmy o wpleceniu tej umiejętności w proces nauczania. W tym roku szkoła uczestniczy jeszcze w 2 projektach poświęconych tej umiejętności” Kodowanie z klasą” oraz “Mistrzowie kodowania” .

Ponadto z przyjemnością informujemy, że jako jedyna szkoła w Polsce jesteśmy w posiadaniu programowalnych mini robotów australijskich. Z uwagi na to, że brak jest materiałów w języku polskim dla tych robotów, to w bieżącym roku szkolnym w ramach dodatkowych zajęć komputerowych uczniowie gimnazjum nauczą się obsługi tych robotów i opracują polskie materiały na zajęcia komputerowe, które mamy nadzieję,  już od nowego roku staną się elementem kształcenia na każdym poziomie nauczania.