Projekt “Link do przyszłości”. Roboty w naszej szkole.

07 grudnia 2015

- Karol Sieńkowski -

Zespół Szkolny w Cegłowie został zakwalifikowany do projektu “Link do przyszłości“. Celem projektu jest zainteresowanie młodych osób nauką programowania i pokazaniem im, że jest to nie tylko przyszłościowa umiejętność, ale też źródło świetnej zabawy. W ramach projektu w dniu 7.10.2015 odbyły się w naszej szkole zajęcia z programowania robotów Finch. W zajęciach uczestniczyli uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy mogli przekonać się, że programowanie daje dużo frajdy i może być źródłem zdrowej rywalizacji. Na koniec warsztatów zaplanowano bowiem turniej sprawnościowy dla zaprogramowanych robotów.

To nie ostatnie zajęcia z robotyki w naszej szkole. Widząc, że programowanie odgrywa znaczącą rolę we współczesnym świecie postanowiliśmy o wpleceniu tej umiejętności w proces nauczania. W tym roku szkoła uczestniczy jeszcze w 2 projektach poświęconych tej umiejętności” Kodowanie z klasą” oraz “Mistrzowie kodowania” .

Ponadto z przyjemnością informujemy, że jako jedyna szkoła w Polsce jesteśmy w posiadaniu programowalnych mini robotów australijskich. Z uwagi na to, że brak jest materiałów w języku polskim dla tych robotów, to w bieżącym roku szkolnym w ramach dodatkowych zajęć komputerowych uczniowie gimnazjum nauczą się obsługi tych robotów i opracują polskie materiały na zajęcia komputerowe, które mamy nadzieję,  już od nowego roku staną się elementem kształcenia na każdym poziomie nauczania.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close