Projekt “LAS” w 4 -latkach.

06 października 2017

- Aneta Zadunajska -

 

Przyroda nie zna
nagrody ni kary,
zna tylko konsekwencje

R.Ingersoll

Częste wycieczki do szkolnego lasku i obserwacje otoczenia  sprawiły, że dzieci                           z grupy 4- latków postanowiły zająć się tematem drzew i zwierząt leśnych. W ten sposób powstał projekt pt. ”Las”, który realizowany był przez cały tydzień.

Zaczęliśmy od urządzania kącika tematycznego, w którym oprócz ciekawych książek i ilustracji, zgromadziliśmy wiele eksponatów związanych z lasem. Nasze lupy pomogły nam poddać je dokładnej obserwacji. Własne doświadczenia dzieci i obserwacja pozwoliły na  wykonanie siatki pytań, na które postanowiliśmy szukać odpowiedzi. Oglądając ilustracje w książkach, poznaliśmy rodzaje drzew i dowiedzieliśmy się czym one się różnią i jak się nazywają. W czasie trwania projektu dużo rysowaliśmy i tworzyliśmy ciekawe prace m.in. „Jesienny obrazek”, kontury drzew liściastych i iglastych wykonanych ze styropianu. Dzieci mogły również doświadczać i eksperymentować np. wykonać kasztanowy klej i sprawdzić czy możliwe jest, aby odbarwić liście. Nie zawodni okazali się leśnicy, którzy przybyli na nasze zaproszenie do przedszkola. Dowiedzieliśmy się od nich wiele o zwierzętach leśnych, jak je chronić i im pomagać a także jak należy się zachowywać w lesie.  Realizacja projektu o lesie rozbudziła zainteresowania przyrodnicze i ekologiczne dzieci, oraz uwrażliwiła je na potrzebę ochrony przyrody jako naszego wspólnego dobra. Kulminacją naszego projektu miała być wycieczka do Nadleśnictwa Piaseczno, ale niestety ze względu na niesprzyjającą aurę pogodową została odwołana (ale na pewno w nieodległy termin). Wszystkich rodziców zachęcamy do zbiorów kasztanów i żołędzi, które przedszkole w ramach współpracy z Nadleśnictwem przekaże dla zwierząt.

Dzieci z grupy 4- Latków projekt „Las” uważają za udany, ale jeszcze nie zakończony, czekamy na pogodę i wyjazd do lasu.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close