Poznajemy zawód strażaka

21 września 2017

- Dorota Kupska -

W dniu 20 września br. naszą placówkę odwiedzili przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Posiadałach – pan Jacek Markowski oraz pan Rafał Milewski.  Spotkanie odbyło się w ramach realizacji innowacji pedagogicznej “Mali strażacy”.

Zaproszeni goście zaprezentowali dzieciom strój strażaka, m.in: mundur – strój galowy, strój wykorzystywany w czasie zawodów strażackich oraz strój bojowy. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały opowiadań o ciężkiej i niebezpiecznej pracy strażaka. Dowiedziały się, że poza akcjami gaszenia pożarów strażacy jeżdżą  do wypadków drogowych, pomagają poszkodowanym, udzielają pomocy w katastrofach, czy klęskach żywiołowych, ratują ludzi, gdy zagraża im niebezpieczeństwo, a niejednokrotnie pomagają również zwierzętom. Największą atrakcją dla dzieci było przymierzenie elementów garderoby strażaka oraz poznanie sprzętu gaśniczego. Dzieci dowiedziały się, że również one mogą zostać małymi strażakami w wieku 6 lat.

Serdecznie dziękujemy strażakom, że umożliwili naszym podopiecznym poznanie zawodu strażaka z bliska, jesteśmy wdzięczni za poświęcony czas i udaną zabawę.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close