Poznajemy zawód strażaka

Dorota Kupska    21 września 2017

W dniu 20 września br. naszą placówkę odwiedzili przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Posiadałach – pan Jacek Markowski oraz pan Rafał Milewski.  Spotkanie odbyło się w ramach realizacji innowacji pedagogicznej “Mali strażacy”.

Zaproszeni goście zaprezentowali dzieciom strój strażaka, m.in: mundur – strój galowy, strój wykorzystywany w czasie zawodów strażackich oraz strój bojowy. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały opowiadań o ciężkiej i niebezpiecznej pracy strażaka. Dowiedziały się, że poza akcjami gaszenia pożarów strażacy jeżdżą  do wypadków drogowych, pomagają poszkodowanym, udzielają pomocy w katastrofach, czy klęskach żywiołowych, ratują ludzi, gdy zagraża im niebezpieczeństwo, a niejednokrotnie pomagają również zwierzętom. Największą atrakcją dla dzieci było przymierzenie elementów garderoby strażaka oraz poznanie sprzętu gaśniczego. Dzieci dowiedziały się, że również one mogą zostać małymi strażakami w wieku 6 lat.

Serdecznie dziękujemy strażakom, że umożliwili naszym podopiecznym poznanie zawodu strażaka z bliska, jesteśmy wdzięczni za poświęcony czas i udaną zabawę.