Poznajemy zabytek w naszej najbliższej okolicy…

17 września 2018

- Dorota Kupska -

W dniu 14 września 2018 r. dzieci z Filii w Piasecznie uczestniczyły w wycieczce do zabytkowego, drewnianego Kościoła Starokatolickiego Mariawitów p.w. św. Anny, znajdującego się w naszej miejscowości – w Piasecznie. Pieszą wędrówkę zorganizowaliśmy w ramach realizacji innowacji pedagogicznej z zakresu edukacji regionalnej “Z historią za pan brat”.

Po krótkim spacerze dotarliśmy na miejsce, gdzie z radością powitał nas gospodarz parafii – kapłan Zenon Miklus. Wprowadził nas do świątyni, gdzie mogliśmy chwilę odpocząć. Następnie przybliżył nam historię powstania tego wyjątkowego obiektu. Byliśmy zachwyceni estetyką, przytulnością, ciepłem, które biło z tego wyjątkowego miejsca. Wspólnie przez chwilę się pomodliliśmy. Później obejrzeliśmy budynek z zewnątrz. Podziwialiśmy wieżę kościelną, kolor świątyni. Byliśmy zaskoczeni, że wokół kościoła rosną grzyby, na które musieliśmy zwracać baczną uwagę. Na zakończenie spotkania zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

Serdecznie dziękujemy kapłanowi Zenonowi Miklusowi za zaproszenie, poświęcony czas, przybliżenie historii kościoła, parafii.

 

 

 

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close