Poznajemy środowisko bobrów – Dzień Ziemi w klasie 2a

26 kwietnia 2016

- Ewelina Walas -

W dniu 22 kwietnia dzięki sprawnej organizacji rodziców klasa 2a Dzień Ziemi świętowała na łonie natury.  Wyjechaliśmy wspólnie  z grupą rodziców do pobliskiego lasu.

Dzieci poznały środowisko bobra, podziwiały jego budowę, słuchały ciekawostek na jego temat, obserwowały, podziwiały i smakowały wiosenną przyrodę. Ciekawe opowieści pana  leśniczego Artura Delegacza   i pana Pawła  Budzyńskiego bardzo zainteresowały młodych obserwatorów.  Panowie wyjawili nam np. sposób budowania żeremi. Dowiedzieliśmy się, że korytarze tych budowli dochodzą do 300m długości, a dzieci oczywiście chętnie odmierzały tę odległość przy pomocy specjalnego urządzenia.

Chociaż dzieci przestrzegały zasady właściwego zachowania w lesie, niestety żywego bobra nie widzieliśmy. Pan leśniczy pocieszył nas, że spotkanie tego gryzonia nie jest łatwe, ponieważ  dzień spędza  w swoim domu, a wychodzi zazwyczaj wieczorem. Jemu udało się go spotkać tylko kilka razy i to właśnie nocą, chociaż w lesie spędza bardzo dużo czasu. Widząc las  wokół budowli bobra, dzieci doszły  do wniosku, że jest to bardzo pracowite zwierze.

Następnie odwiedziliśmy leśniczówkę . Tam dzieci poznały sadzonki niektórych gatunków  drzew , samodzielnie piekły kiełbaski nad ogniskiem i radośnie bawiły się na podwórku. Na koniec zostały obdarowane drobnymi upominkami, a spotkanie utrwaliliśmy  wspólną fotografią.

Dzięki gościnności pana leśniczego wycieczka była bardzo udana, bo nie tylko zgłębialiśmy wiedzę przyrodniczą, ale również miło spędziliśmy czas.

Autor – Jolanta Wołkiewicz

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close