Poznajemy pracę weterynarza

Dorota Kupska    16 kwietnia 2018

W dniu 13 kwietnia w Filii w Piasecznie odbyło się bardzo interesujące spotkanie. Tego dnia gościliśmy panią Małgorzatę Rogozińską, lekarza weterynarii. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom pracy weterynarza, zdobycie  wiedzy na temat dbania i pielęgnowania swoich pupili. Pani Małgosia przybyła do nas z owczarkiem niemieckim Borysem.

Pani weterynarz w czasie spotkania przedstawiła ważne i ciekawe wiadomości na temat zwierząt domowych, omówiła ich wygląd, cechy charakterystyczne, sposób odżywiania czy pielęgnacji. Dzieci dowiedziały się o konieczności szczepień zwierząt oraz obowiązkowym  przestrzeganiu  higieny po każdej zabawie. Ponadto poznały zasady zachowania się w czasie kontaktu z obcym psem. Natomiast najodważniejsze dzieci mogły pogłaskać Borysa. Całe spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.

Serdecznie dziękujemy pani  Małgorzacie Rogozińskiej za dostarczenie nam wielu wiadomości i wspaniałych przeżyć.