Poznajemy Gminę Cegłów

22 lutego 2018

- Dorota Kupska -

Dziś uczestniczyliśmy w wycieczce, aby poznać prace mieszkańców naszej Gminy w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej “Mali strażacy” oraz z zakresu edukacji regionalnej “Bliżej nas”.

Pierwszym punktem naszej wycieczki było spotkanie ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Cegłowie. Panowie strażacy powitali nas bardzo ciepło, mimo mroźnej aury. Mieliśmy sposobność obejrzeć z bliska bogate wyposażenie wozu strażackiego. Z zaciekawieniem słuchaliśmy opowiadań o niebezpiecznej i ciężkiej pracy strażaka. Dowiedzieliśmy się, że poza akcjami gaszenia pożarów strażacy wyjeżdżają do wypadków drogowych, pomagają poszkodowanym, udzielają pomocy w katastrofach, czy klęskach żywiołowych. Podziwialiśmy imponujący zbiór pucharów, nagród, jakie zdobyli strażacy z OSP w Cegłowie w różnych konkursach, czy zawodach. Wiemy również, że patronem strażaków jest św. Florian. Jednak największą atrakcją dla wszystkich było przymierzanie hełmów strażackich. A jeden z młodszych druhów zademonstrował użycie aparatu tlenowego, jakim dysponuje jednostka. Ponadto aktywnie uczestniczyliśmy w udzielaniu pierwszej pomocy osobie poszkodowanej.

Pokrzepieni słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez strażaków, udaliśmy się do Gminnej Biblioteki Publicznej, gdzie czekały już na nas pani Małgosia i pani Ania. Na początku panie bibliotekarki oprowadziły nas po budynku, omawiając szczegółowo poszczególne działy biblioteki. Byliśmy pod wrażeniem estetyki wnętrza, jak również bogatego księgozbioru. Nie zabrakło również wielu atrakcji. Wysłuchaliśmy bajki o “Kamyczku w bibliotece”, przeglądaliśmy ciekawe książki, uczestniczyliśmy w zabawach, korzystaliśmy z kącika dla najmłodszych.

Niestety wszystko, co dobre szybko się kończy. Czas mijał nieubłaganie i trzeba było wracać do przedszkola. Wróciliśmy radośni, bogaci o nowe doświadczenia.

Serdecznie dziękujemy strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej i paniom z Gminnej Biblioteki Publicznej w Cegłowie za poświęcony czas, gościnę, udaną zabawę. Mamy nadzieję, ze nasi wychowankowie w przyszłości dołączą do grona strażaków, jak również czytelników.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close