Poznajemy ciekawe miejsca

07 stycznia 2018

- Dorota Kupska -

W dniu 4 stycznia 2018 r. wyruszyliśmy na długo oczekiwaną wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem naszej podróży było kino IMAX, w którym obejrzeliśmy film pt. “Pod taflą oceanu 3D”. Mieliśmy okazję zobaczyć wspaniałe zakątki: Australii Południowej, Wielkiej Rafy Koralowej, Indonezji. Dzięki pięknym trójwymiarowym fotografiom byliśmy uczestnikami niecodziennych wydarzeń i spotkań oko w oko z wieloma niezwykłymi gatunkami roślin i zwierząt wodnych. Z bliska oglądaliśmy: płaszczki, meduzy, lwy morskie, a nawet rekiny. Dzieci uświadomiły sobie, że takie wyjątkowe miejsca na ziemi należy chronić i dokumentować, aby można było je podziwiać w przyszłości.

Kolejnym punktem w naszym planie wycieczki było zwiedzanie “Manufaktury Cukierków”. Poznaliśmy tajniki ręcznego wyrobu cukierków i lizaków. Obserwowaliśmy, jak masa karmelowa pod wpływem właściwej obróbki oraz naturalnych składników barwiących, zmienia kolor. Zobaczyliśmy, że można uzyskać wszystkie kolory tęczy. A dzięki degustacji przekonaliśmy się, że cukierki, lizaki były nie tylko kolorowe, ale i słodkie.

Następnie pełni energii wybraliśmy się na spacer po Starym Mieście, gdzie mogliśmy podziwiać wspaniałe zabytki, jak również świąteczne iluminacje. Zmęczeni długą trasą wróciliśmy do domu.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close