Poznajemy ciekawe miejsca

Dorota Kupska    7 stycznia 2018

W dniu 4 stycznia 2018 r. wyruszyliśmy na długo oczekiwaną wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem naszej podróży było kino IMAX, w którym obejrzeliśmy film pt. “Pod taflą oceanu 3D”. Mieliśmy okazję zobaczyć wspaniałe zakątki: Australii Południowej, Wielkiej Rafy Koralowej, Indonezji. Dzięki pięknym trójwymiarowym fotografiom byliśmy uczestnikami niecodziennych wydarzeń i spotkań oko w oko z wieloma niezwykłymi gatunkami roślin i zwierząt wodnych. Z bliska oglądaliśmy: płaszczki, meduzy, lwy morskie, a nawet rekiny. Dzieci uświadomiły sobie, że takie wyjątkowe miejsca na ziemi należy chronić i dokumentować, aby można było je podziwiać w przyszłości.

Kolejnym punktem w naszym planie wycieczki było zwiedzanie “Manufaktury Cukierków”. Poznaliśmy tajniki ręcznego wyrobu cukierków i lizaków. Obserwowaliśmy, jak masa karmelowa pod wpływem właściwej obróbki oraz naturalnych składników barwiących, zmienia kolor. Zobaczyliśmy, że można uzyskać wszystkie kolory tęczy. A dzięki degustacji przekonaliśmy się, że cukierki, lizaki były nie tylko kolorowe, ale i słodkie.

Następnie pełni energii wybraliśmy się na spacer po Starym Mieście, gdzie mogliśmy podziwiać wspaniałe zabytki, jak również świąteczne iluminacje. Zmęczeni długą trasą wróciliśmy do domu.