“POZNAJCIE PANA POLICJANTA TO DROGOWY STRÓŻ PRAWA…”

21 października 2019

- Aneta Zadunajska -

W dniu 17.10.2019r do naszego przedszkola przybyli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim. Spotkanie odbyło się zgodnie z realizacją innowacji ,,Poznajemy zawody”. Na  spotkaniu, policjanci w rozmowie z dziećmi  poruszyli  następujące zagadnienia: bezpieczeństwo na drodze, ostrożność w kontaktach z nieznajomymi,  informowanie dorosłych opiekunów o sytuacjach niepokojących dziecko i sytuacjach zagrożenia, wzywanie pomocy, numery alarmowe.

Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjantów. W szczególności policyjny lizak oraz mało znane wszystkim kajdanki.
Uwieńczeniem spotkania z policjantami była możliwość obejrzenia z bliska radiowozu, który na czas pobytu zaproszonych gości stanął w ogrodzie przedszkola. Każde dziecko miało okazję usiąść na chwilę za kierownicą, lub w tylnej części radiowozu. Ponadto przedszkolacy mogli włączyć i posłuchać sygnałów policyjnej syreny.

W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczącego ruchu drogowego, bezpiecznej zabawy nasi podopieczni dziękują Pani sierż. Sztab. Dominice Witek, Panu aspirantowi Arkadiuszowi Wysockiemu oraz Panu Robertowi Szostak ze straży miejskiej.  Liczymy na ponowne spotkanie.

 

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close