Pożegnanie zimy, powitanie wiosny – wyprawa nad rzeczkę

22 marca 2017

- Dorota Kupska -

W dniu 21 marca od rana dzieci były zaaferowane przygotowaniem kwiatowych wianków i gaików. Same wcześniej zaprojektowały i wykonały kolorowe stroje na ten długo oczekiwany dzień. Radość była wielka podczas wspólnej zabawy. Przedszkolaki i uczniowie mieli okazję podziwiać różnorodność i kunszt wykonanych strojów.

Wiosenny spacer był okazją do obserwacji przyrodniczych: zieleniejących traw, kwitnących krokusów, drzew z baziami i dużymi pączkami. Rzeka Piaseczna po ostatnich opadach płynęła wartkim nurtem, a jej wody poniosły pozostałości zimy.

Dzieci z radością przywitały wiosnę, wesoło śpiewały piosenki, wznosiły okrzyki. Ponadto nasłuchiwały odgłosów żurawi i innych śpiewających ptaków.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close