Pożegnanie absolwentów gimnazjum

Justyna Szymańska    2 lipca 2018

22 czerwca o godz. 9.00 rozpoczęła się uroczystość pożegnania uczniów klas trzecich gimnazjum, którzy po wielu latach nauki i przystąpieniu w tym roku do egzaminu gimnazjalnego zakończyli edukację w naszej szkole. Wzruszająca akademia połączona była z zakończeniem roku szkolnego dla klas 7 i 2 gimnazjum. Na tę uroczystość młodzież zaprosiła władze gminy, które reprezentował zastępca wójta Pan Dariusz Uchman, dyrektora szkoły Panią Emilię Kowalczyk-Rumak, wicedyrektorów – Panią Mariolę Olejnik i Pana Karola Sieńkowskiego, nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji. Licznie przybyli także rodzice, zwłaszcza uczniów klas trzecich i uczniowie młodszych klas.

Podczas pierwszej, oficjalnej, części gali wszystkim uczniom klas trzecich zostały wręczone świadectwa ukończenia gimnazjum wraz z zaświadczeniami z wynikami egzaminu, uczniowie wyróżnieni świadectwem z biało-czerwonym paskiem otrzymali nagrody książkowe, a ich rodzicom pani dyrektor wręczyła listy gratulacyjne.

Wzorowymi absolwentami zostali:

  • z klasy 3a – Monika Bogusz, Emilka Chojecka, Dominika Falińska, Michał Drosio, Kuba Staniszewski i Kuba Wrzosek

  • z klasy 3b: Wiktoria Boryta, Patrycja Gawryszewska, Ewelinka Kaska, Gabrysia Królak, Martynka Podobas, Adrian Królak

Trzecioklasistom wręczono również inne nagrody:

  • za działalność w Samorządzie Uczniowskim (Emilka Chojecka, Gabrysia Królak, Ola Sikorska, Ola Korzeń i Dominik Sujak)

  • za godne reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym (Ania Piętka, Ola Kowalik, Gabrysia Królak, Martynka Podobas, Kacper Szczepanik i Kuba Wrzosek)

  • za sukcesy sportowe (Ola Wąsak, Ala Wąsak i Iza Przybysz). Wtedy również większość ze zgromadzonych osób dowiedziała się, że dzień wcześniej nasza pływaczka – Ola Wąsak – otrzymała „Laurę” – Nagrodę Powiatu Mińskiego w kategorii „Sport”.

Nagrodami książkowymi i listami gratulacyjnymi dla rodziców uhonorowani zostali również wzorowi uczniowie z klas 2 gimnazjum (Katarzyna Parobcza, Gabriela Kowalczyk, Aleksandra Sujak, Kinga Kowalczyk, Klaudia Kowalczyk, Justyna Wadas) i 7 (Karolina Żukowska, Olga Wrzosek, Hubert Bajszczak, Dominik Rolf).

Wielkim wyróżnieniem dla grupy uczniów było wręczenie przez Pana Dariusza Uchmana Stypendiów Wójta Gminy Cegłów. Otrzymało je 13 osób, które w II półroczu osiągnęły bardzo wysokie wyniki naukowe lub sportowe – Ewelinka Kaska, Ola Wąsak, Ala Wąsak, Olga Wrzosek, Katarzyna Parobcza, Gabriela Kowalczyk, Aleksandra Sujak, Kinga Kowalczyk, Klaudia Kowalczyk, Dominik Rolf, Michał Drosio, Kuba Staniszewski i Kuba Wrzosek.

Część oficjalną uroczystości zakończyło ślubowanie uczniów klas trzecich, którzy obiecali, że będą godnie reprezentować szkołę gdziekolwiek rzuci ich los i dawać o niej dobre świadectwo. Trzymamy za słowo!

W drugiej części uroczystości absolwenci wierszami, piosenkami, prezentacją starali się przekazać wszystkie swoje uczucia i emocje, które mieli w tym dniu, a które były związane zarówno z tym, co już minęło, jak i tym, co przyniesie przyszłość zgodnie z mottem „Życie na nas czeka, woła nas w nieznane”.

Najbardziej wzruszającym momentem uroczystości było pożegnanie dyrekcji, nauczycieli i pracowników szkoły przez rodziców i uczniów. Za to, dla równowagi, wiele uśmiechu przyniosło pożegnanie absolwentów przez uczniów klas drugich, którzy zaśpiewali im piosenkę, a na pamiątkę wręczyli swoim starszym kolegom i koleżankom drobne upominki.

Oby każdy z Was, drodzy Absolwenci, osiągnął w swoim życiu to, co Was uszczęśliwi. I pamiętajcie, choć odchodzicie na zawsze, nie odchodzicie daleko, więc czasami nas odwiedzajcie.