Pożegnanie absolwentów gimnazjum

02 lipca 2018

- Justyna Szymańska -

22 czerwca o godz. 9.00 rozpoczęła się uroczystość pożegnania uczniów klas trzecich gimnazjum, którzy po wielu latach nauki i przystąpieniu w tym roku do egzaminu gimnazjalnego zakończyli edukację w naszej szkole. Wzruszająca akademia połączona była z zakończeniem roku szkolnego dla klas 7 i 2 gimnazjum. Na tę uroczystość młodzież zaprosiła władze gminy, które reprezentował zastępca wójta Pan Dariusz Uchman, dyrektora szkoły Panią Emilię Kowalczyk-Rumak, wicedyrektorów – Panią Mariolę Olejnik i Pana Karola Sieńkowskiego, nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji. Licznie przybyli także rodzice, zwłaszcza uczniów klas trzecich i uczniowie młodszych klas.

Podczas pierwszej, oficjalnej, części gali wszystkim uczniom klas trzecich zostały wręczone świadectwa ukończenia gimnazjum wraz z zaświadczeniami z wynikami egzaminu, uczniowie wyróżnieni świadectwem z biało-czerwonym paskiem otrzymali nagrody książkowe, a ich rodzicom pani dyrektor wręczyła listy gratulacyjne.

Wzorowymi absolwentami zostali:

  • z klasy 3a – Monika Bogusz, Emilka Chojecka, Dominika Falińska, Michał Drosio, Kuba Staniszewski i Kuba Wrzosek

  • z klasy 3b: Wiktoria Boryta, Patrycja Gawryszewska, Ewelinka Kaska, Gabrysia Królak, Martynka Podobas, Adrian Królak

Trzecioklasistom wręczono również inne nagrody:

  • za działalność w Samorządzie Uczniowskim (Emilka Chojecka, Gabrysia Królak, Ola Sikorska, Ola Korzeń i Dominik Sujak)

  • za godne reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym (Ania Piętka, Ola Kowalik, Gabrysia Królak, Martynka Podobas, Kacper Szczepanik i Kuba Wrzosek)

  • za sukcesy sportowe (Ola Wąsak, Ala Wąsak i Iza Przybysz). Wtedy również większość ze zgromadzonych osób dowiedziała się, że dzień wcześniej nasza pływaczka – Ola Wąsak – otrzymała „Laurę” – Nagrodę Powiatu Mińskiego w kategorii „Sport”.

Nagrodami książkowymi i listami gratulacyjnymi dla rodziców uhonorowani zostali również wzorowi uczniowie z klas 2 gimnazjum (Katarzyna Parobcza, Gabriela Kowalczyk, Aleksandra Sujak, Kinga Kowalczyk, Klaudia Kowalczyk, Justyna Wadas) i 7 (Karolina Żukowska, Olga Wrzosek, Hubert Bajszczak, Dominik Rolf).

Wielkim wyróżnieniem dla grupy uczniów było wręczenie przez Pana Dariusza Uchmana Stypendiów Wójta Gminy Cegłów. Otrzymało je 13 osób, które w II półroczu osiągnęły bardzo wysokie wyniki naukowe lub sportowe – Ewelinka Kaska, Ola Wąsak, Ala Wąsak, Olga Wrzosek, Katarzyna Parobcza, Gabriela Kowalczyk, Aleksandra Sujak, Kinga Kowalczyk, Klaudia Kowalczyk, Dominik Rolf, Michał Drosio, Kuba Staniszewski i Kuba Wrzosek.

Część oficjalną uroczystości zakończyło ślubowanie uczniów klas trzecich, którzy obiecali, że będą godnie reprezentować szkołę gdziekolwiek rzuci ich los i dawać o niej dobre świadectwo. Trzymamy za słowo!

W drugiej części uroczystości absolwenci wierszami, piosenkami, prezentacją starali się przekazać wszystkie swoje uczucia i emocje, które mieli w tym dniu, a które były związane zarówno z tym, co już minęło, jak i tym, co przyniesie przyszłość zgodnie z mottem „Życie na nas czeka, woła nas w nieznane”.

Najbardziej wzruszającym momentem uroczystości było pożegnanie dyrekcji, nauczycieli i pracowników szkoły przez rodziców i uczniów. Za to, dla równowagi, wiele uśmiechu przyniosło pożegnanie absolwentów przez uczniów klas drugich, którzy zaśpiewali im piosenkę, a na pamiątkę wręczyli swoim starszym kolegom i koleżankom drobne upominki.

Oby każdy z Was, drodzy Absolwenci, osiągnął w swoim życiu to, co Was uszczęśliwi. I pamiętajcie, choć odchodzicie na zawsze, nie odchodzicie daleko, więc czasami nas odwiedzajcie.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close