Powitanie wiosny w przedszkolu

21 marca 2019

- Aneta Zadunajska -

Dziś, w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny, było kolorowo i wesoło w naszym przedszkolu. Już od samego rana dzieci przygotowywały się do powitania wiosny pamiętając o kolorowych strojach i dekorując swoje sale. Po śniadaniu przedszkolaki wzięły udział w krótkim przedstawieniu, w którym żegnały zimę i witały wiosnę. Sroga Zima nie chciała łatwo ustąpić, dlatego postawiła przed dziećmi warunek – musiały bezbłędnie rozwiązać wiele zagadek nawiązujących do wiosny. Z zadaniem tym dzieci świetnie sobie poradziły, co zmusiło Zimę do pożegnania. Następnie dzieci z radością wzięły udział w wesołym tańcu Pani Wiosny, po którym udały się na spacer w poszukiwaniu oznak wiosny. Po obiedzie kolejną atrakcją były wiosenne zabawy taneczne z Panem Maćkiem.

Dzieci z zerówek ten dzień spędziły troszkę inaczej. Grupa 0b poznała tradycje związane z Marzanną, po czym wykonała swoją zimową kukiełkę, z którą wybrała się na spacer. W obliczu zbliżającej się Wiosny nie ma miejsca dla Zimy, dlatego dzieci wybrały się do urzędu pocztowego, skąd wysłały swoją Marzannę do krainy wiecznego śniegu, czyli na Antarktydę 😉

Grupa 0a, natomiast skupiła się na postaci Wiosny, wykonując jej podobiznę i biorąc udział w wielu radosnych zabawach wiosennych. W tym dniu dzieci z obu zerówek uczestniczyły także w apelu, podczas którego otrzymały nagrody i dyplomy za udział w konkursie na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną.

Każdy sposób na spędzanie tego wyjątkowego dnia jest dobry, czego dowodem są uśmiechnięte buzie naszych przedszkolaków.

Po takim powitaniu mamy nadzieję, że Wiosna zagości u nas na dobre, a Zimę zobaczymy dopiero za roku 🙂

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close