Powitanie wiosny w przedszkolu

Aneta Zadunajska    21 marca 2019

Dziś, w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny, było kolorowo i wesoło w naszym przedszkolu. Już od samego rana dzieci przygotowywały się do powitania wiosny pamiętając o kolorowych strojach i dekorując swoje sale. Po śniadaniu przedszkolaki wzięły udział w krótkim przedstawieniu, w którym żegnały zimę i witały wiosnę. Sroga Zima nie chciała łatwo ustąpić, dlatego postawiła przed dziećmi warunek – musiały bezbłędnie rozwiązać wiele zagadek nawiązujących do wiosny. Z zadaniem tym dzieci świetnie sobie poradziły, co zmusiło Zimę do pożegnania. Następnie dzieci z radością wzięły udział w wesołym tańcu Pani Wiosny, po którym udały się na spacer w poszukiwaniu oznak wiosny. Po obiedzie kolejną atrakcją były wiosenne zabawy taneczne z Panem Maćkiem.

Dzieci z zerówek ten dzień spędziły troszkę inaczej. Grupa 0b poznała tradycje związane z Marzanną, po czym wykonała swoją zimową kukiełkę, z którą wybrała się na spacer. W obliczu zbliżającej się Wiosny nie ma miejsca dla Zimy, dlatego dzieci wybrały się do urzędu pocztowego, skąd wysłały swoją Marzannę do krainy wiecznego śniegu, czyli na Antarktydę 😉

Grupa 0a, natomiast skupiła się na postaci Wiosny, wykonując jej podobiznę i biorąc udział w wielu radosnych zabawach wiosennych. W tym dniu dzieci z obu zerówek uczestniczyły także w apelu, podczas którego otrzymały nagrody i dyplomy za udział w konkursie na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną.

Każdy sposób na spędzanie tego wyjątkowego dnia jest dobry, czego dowodem są uśmiechnięte buzie naszych przedszkolaków.

Po takim powitaniu mamy nadzieję, że Wiosna zagości u nas na dobre, a Zimę zobaczymy dopiero za roku 🙂