Powitanie wiosny w klasie 3c

Ewelina Walas    21 marca 2017

         Wszystkie dzieci, zarówno te małe jak i te większe z niecierpliwością oczekują na przyjście Wiosny. My nasze przygotowania do tego ważnego dnia zaczęliśmy już dawno. Wspólnie wykonaliśmy naszą Panią Wiosnę, którą zaprezentowaliśmy na apelu dla klas I-III. Jednak to nie wszystko. W klasie ogłosiliśmy konkurs na najpiękniejszą ozdobę wiosenną. Technika pracy była dowolna, ale kreatywność dzieci i rodziców przeszła jak zwykle wszelkie oczekiwania. W dniu dzisiejszym rozstrzygnęliśmy konkurs, a wszystkich biorących udział w konkursie obdarowaliśmy upominkami.

         Ponieważ wiosna kojarzy się wszystkim z kwiatami,  udaliśmy się do naszej kwiaciarni na wycieczkę w celu wybrania pięknych, wiosennych kwiatów i nasionek do naszego kącika przyrodniczego. Dzięki uprzejmości właścicielki Pani Ewy Chylińskiej, każde dziecko wyszło z piękna sadzonką. Utrwaliliśmy również nazwy wiosennych kwiatów i dowiedzieliśmy się różnych ciekawostek. Po powrocie do szkoły udekorowaliśmy kącik przyrodniczy i zjedliśmy słodki poczęstunek, aby ten pierwszy dzień wyczekiwanej przez nas pory roku został na długo w naszej pamięci.