“Polska niepodległa” – uroczysty apel w Filii w Piasecznie.

10 listopada 2016

- Dorota Kupska -

                                                    Piaseczno, 10 listopada 2016 r.

“Polska niepodległa” – uroczysty apel poprzedzający Narodowe Święto Niepodległości zaprezentowali dla przedszkolaków i Rodziców uczniowie z klas II i III.

Koleje losów od 966 r. – Chrztu Polski do wyzwolenia w 1918 roku przybliżał montaż słowno – muzyczny. Poezję o pięknie i wartości ojczyzny prezentowali recytatorzy. Narratorzy przybliżali kolejne wydarzenia z dziejów Polski oraz tytuły i autorów utworów muzycznych z napisami. Rolę Ojczyzny zagrała uczennica. Początkowo miała tron i koronę. W wieku XVIII zaborcy skrępowali jej ręce i zdjęli z tronu. Flagę narodową okrył żałobny kir. Po 123 latach niewoli ojczyzna odzyskała wymarzoną wolność, po przybyciu Józefa Piłsudskiego z żołnierzami. Łańcuchy opadły na ziemię, a flaga swobodnie załopotała na wietrze. Teksty pieśni żołnierskich zamieszczone na tablicy multimedialnej bardzo pomagały we wspólnym śpiewaniu. W oczekiwaniu na tancerzy przedszkolaki obejrzały sylwety rycerzy na koniu i pieszych, wystawę starych zdjęć, reprodukcji obrazów oraz książek o tematyce historycznej.

Do radości świętowania zachęcili uczniowie prezentując ciekawy układ kujawiaka w odpowiednich strojach. Dzieci z uśmiechem na ustach zabrały się do rozwiązywania zadań, zagadek i poszukiwań plastycznych.

Montaż słowno – muzyczny i powyższy tekst opracowała pani Jadwiga Rybińska. Taniec przygotowała pani Małgorzata Wojda. Zdjęcia wykonała Dorota Kupska.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close