Półkolonie w Zespole Szkolnym w Cegłowie

edytaleszczynska    11 lipca 2017

W poniedziałek 10 lipca rozpoczęły się nasze szkolne półkolonie. Będziemy wspólnie bawić się aż do 21 lipca. W programie mamy wiele atrakcji plastycznych, tanecznych, sportowych, 2 wyjazdy na basen, ognisko z harcerskimi piosenkami, wycieczkę do Warszawy i pewnie jeszcze wiele innych pomysłów. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani i zaangażowani w pracę nauczyciele naszej szkoły.

I dzień naszych wspólnych zabaw to wybranie grup, nazwanie ich, ułożenie okrzyku i pląsów. Uczyliśmy się pierwszej z przygotowanych przez wychowawców piosenki harcerskiej i wspólnie śpiewaliśmy.  Były też tańce, zabawy sportowe i  rywalizacja w dwa ognie. Dziewczyny na chłopaków. Odbyła się też wycieczka do Parku  „Pięć zmysłów małego odkrywcy” gdzie dzieci odkrywały  tajemnice  jakie skrywa  park edukacyjny w Cegłowie. Była to nauka i edukacja w atrakcyjnej formie na świeżym powietrzu a w szkole Quiz w formie rywalizacji, który podsumował naszą wycieczkę. Na koniec zmęczeni wyprawą mogliśmy odpocząć w naszej kinotece i obejrzeliśmy na dużym ekranie film „Dzieciak rządzi”

II dzień upłynął na sportowo. Rano wspólne śpiewanie i nauka kolejnej harcerskiej piosenki, zabawy przy muzyce i pląsy a później sportowa rywalizacja w różnego rodzaju rzutach na poważnie i na wesoło. Po obiedzie zajęcia komputerowe gra – łamigłówka  i podsumowanie punktacji w kategorii „Rzut” oraz prezentacja grup. Chłopcy to istne Błyskawice a dziewczynki to  super fajne Smer-fetki. Jutro wyjazd na basen! I inne atrakcje.