Półkolonie letnie

Karolina Kluczek    17 lipca 2018

W dniach 2-13 lipca w naszej szkole odbyły się letnie półkolonie dla dzieci z klas od 0 do 4. Uczniowie przez dwa tygodnie świetnie bawili się pod czujnym okiem nauczycieli z naszej szkoły. Działo się! Było mnóstwo zabaw integracyjnych i gier zespołowych, zawody sportowe, zajęcia plastyczne, rywalizacja, gry terenowe i podchody. Uczyliśmy samodzielności przez własnoręczne przygotowywanie codziennych śniadań, ale nie zabrakło też słodkości – gofrów i sałatki owocowej. Pogoda nam dopisywała, więc nie obyło się bez wodnej bitwy, do której użyliśmy specjalnych wodnych bomb. Była i kinoteka i codzienny pośniadaniowy relaks z książką – dla każdego coś miłego. Wielkim powodzeniem cieszyły się gry planszowe – zarówno te oferowane przez opiekunów, jak i te wykonane samodzielnie.

Wspaniały i pełen atrakcji dzień przygotowała dla nas Biblioteka Publiczna – Kulturoteka. Po pełnych wysiłku umysłowego zajęciach czekała na nas niespodzianka – grill na terenie biblioteki. Mieliśmy także Dzień Francuski, który przygotowała dla nas p. Sylwia Zychowicz-Anc. Radości było co niemiara!

W czasie trwania półkolonii odwiedziliśmy również park rozrywki Sady Klemensa – raj dla żywych i ruchliwych dzieci – a w kinie w Siedlcach poznaliśmy “Kubę Guzika” i jego przygody.

Czas płynął szybko i nieubłaganie, półkolonie dobiegły końca i nie pozostało nam nic innego, jak z niecierpliwością wyczekiwać kolejnych – już w następne wakacje 🙂