Półkolonie – dzień 7 i 8

28 lipca 2016

- Orłowska Kamila -

We wtorek zuchy zdobywały sprawność Lotnika. Dzięki uprzejmości Starszego chorążego sztabowego Tomasza Gackowskiego odwiedziliśmy 23 Bazę Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim, gdzie czekało na nas mnóstwo atrakcji. Mieliśmy szansę zobaczyć: straż wojskową, punkt meteorologiczny, domek pilota, hangary techniczne, spadochroniarnię, czy port lotniczy. W 

tym dniu zuchy kształtowały odwagę, opanowanie, zdyscyplinowanie i umiejętność podporządkowania się, koleżeńskość oraz poczucie odpowiedzialności.

Środa była dniem “Szalonego naukowca”. Zuchy uczestnicząc w zajęciach fizyczno-chemicznych zdobywały sprawność Fizyka i Chemika. Dzieci samodzielnie wykonały wiele doświadczeń, z pomocą opiekunów formułowały wnioski. Był to czas nie tylko świetnej zabawy, ale przede wszystkim nauki. Tego dnia zuchy zapoznały się z 

podstawowymi prawami fizycznymi i chemicznymi poprzez zabawę, kształtowały postawę badawczą, umiejętności wnioskowania i uogólniania oraz praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close