Półkolonie – dzień 7 i 8

Orłowska Kamila    28 lipca 2016

We wtorek zuchy zdobywały sprawność Lotnika. Dzięki uprzejmości Starszego chorążego sztabowego Tomasza Gackowskiego odwiedziliśmy 23 Bazę Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim, gdzie czekało na nas mnóstwo atrakcji. Mieliśmy szansę zobaczyć: straż wojskową, punkt meteorologiczny, domek pilota, hangary techniczne, spadochroniarnię, czy port lotniczy. W

tym dniu zuchy kształtowały odwagę, opanowanie, zdyscyplinowanie i umiejętność podporządkowania się, koleżeńskość oraz poczucie odpowiedzialności.

Środa była dniem “Szalonego naukowca”. Zuchy uczestnicząc w zajęciach fizyczno-chemicznych zdobywały sprawność Fizyka i Chemika. Dzieci samodzielnie wykonały wiele doświadczeń, z pomocą opiekunów formułowały wnioski. Był to czas nie tylko świetnej zabawy, ale przede wszystkim nauki. Tego dnia zuchy zapoznały się z

podstawowymi prawami fizycznymi i chemicznymi poprzez zabawę, kształtowały postawę badawczą, umiejętności wnioskowania i uogólniania oraz praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy.