Półkolonie – dzień 5 i 6

Orłowska Kamila    26 lipca 2016

W piątek nasza grupa zuchów wyruszyła na wycieczkę krajoznawczą. Tego dnia dzieci zdobywały sprawność: Znawca regionu oraz Dobry gospodarz/gospodyni. Celem wycieczki było pokazanie zuchom okolic miejsca zamieszkania, a także zaspokajanie ciekawości dzieci, nauka szacunku dla ludzi

starszych, poznanie historii i zabytków regionu.

Pierwszym punktem naszej wycieczki była Wioska Kulinarna w Podcierniu, gdzie zuchy samodzielnie przygotowały potrawę regionalną – pyszną Sòjkę, którą później ze smakiem zjadły. Następnie udaliśmy się na spacer szlakiem natury. Odwiedziliśmy Park

w Kuflewie z pomnikiem ku czci Świętego Antoniego oraz Bazę Cegłowskiego Koła Łowieckiego przy ścieżce rowerowej.

Szóstego dnia, w poniedziałek, dzieci zdobywały sprawność Pan Samochodzik. Włączając zuchy w sensacyjne przygody Pana Samochodzika – bohatera serii książek Z. Nienackiego, chciałyśmy zaszczepić im chęć poznawania z pozoru nudnych miejsc, przedstawić bogactwo i różnorodność szeroko pojętej sztuki, zachęcić do rozwijania dedukcji i zaciekawić przeszłością, pokazać, że w każdej sytuacji należy działać ekologicznie.

Tego dnia zuchy szukały zaginionego skarbu templariuszy, grały w przestrzenną grę “Teleturniej wiedzy”. Był też czas na chwilę wytchnienia i zajęcia relaksacyjne.

.