Półkolonie – dzień 5 i 6

26 lipca 2016

- Orłowska Kamila -

W piątek nasza grupa zuchów wyruszyła na wycieczkę krajoznawczą. Tego dnia dzieci zdobywały sprawność: Znawca regionu oraz Dobry gospodarz/gospodyni. Celem wycieczki było pokazanie zuchom okolic miejsca zamieszkania, a także zaspokajanie ciekawości dzieci, nauka szacunku dla ludzi

starszych, poznanie historii i zabytków regionu.

Pierwszym punktem naszej wycieczki była Wioska Kulinarna w Podcierniu, gdzie zuchy samodzielnie przygotowały potrawę regionalną – pyszną Sòjkę, którą później ze smakiem zjadły. Następnie udaliśmy się na spacer szlakiem natury. Odwiedziliśmy Park

w Kuflewie z pomnikiem ku czci Świętego Antoniego oraz Bazę Cegłowskiego Koła Łowieckiego przy ścieżce rowerowej.

Szóstego dnia, w poniedziałek, dzieci zdobywały sprawność Pan Samochodzik. Włączając zuchy w sensacyjne przygody Pana Samochodzika – bohatera serii książek Z. Nienackiego, chciałyśmy zaszczepić im chęć poznawania z pozoru nudnych miejsc, przedstawić bogactwo i różnorodność szeroko pojętej sztuki, zachęcić do rozwijania dedukcji i zaciekawić przeszłością, pokazać, że w każdej sytuacji należy działać ekologicznie.

Tego dnia zuchy szukały zaginionego skarbu templariuszy, grały w przestrzenną grę “Teleturniej wiedzy”. Był też czas na chwilę wytchnienia i zajęcia relaksacyjne.

.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close