PÓŁKOLONIE – CZAS START!!!

20 lipca 2016

- Orłowska Kamila -

W poniedziałek 18.07.16 w naszej szkole rozpoczęły się półkolonie. W czasie zajęć wracamy do naszych korzeni – do harcerstwa, do zuchów…

Każdego dnia uczestnicy będą mogli zdobyć określoną sprawność zuchową, czyli umiejętność
i pożądane zachowania przeżyte w zabawie.

Pierwszego dnia nasi uczestnicy zostali podzieleni na cztery grupy. Każda z nich miała za zadanie wybrać swoją nazwę, a także opracować regulamin grupy, piosenkę rozpoznawczą, wierszyk, okrzyk i totem. I tak nasze grupy to:

Motylki, Pomidorowa, Odlotowe Muszki i Kociaki Słodziaki.

Drugi dzień to OLIMPIADA, podczas której zuchy miały szansę zdobycia sprawności Olimpijczyk. Dzieci brały udział w różnorodnych konkurencjach, między innymi w: biegu z przeszkodami, rzucie piłeczką, celności, skoku z miejsca, czy przeciąganiu liny. Zorganizowane zawody okazały się świetnym sposobem na zintegrowanie grupy. Dzieci wyrabiały karność, sumienność, kondycję, kształtowały postawę i nawyk ruchu.

Dużą niespodzianką okazały się dla dzieci warsztaty lingwistyczne, w których uczestniczyliśmy dzięki Fundacji EBU.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close