PÓŁKOLONIE – CZAS START!!!

Orłowska Kamila    20 lipca 2016

W poniedziałek 18.07.16 w naszej szkole rozpoczęły się półkolonie. W czasie zajęć wracamy do naszych korzeni – do harcerstwa, do zuchów…

Każdego dnia uczestnicy będą mogli zdobyć określoną sprawność zuchową, czyli umiejętność
i pożądane zachowania przeżyte w zabawie.

Pierwszego dnia nasi uczestnicy zostali podzieleni na cztery grupy. Każda z nich miała za zadanie wybrać swoją nazwę, a także opracować regulamin grupy, piosenkę rozpoznawczą, wierszyk, okrzyk i totem. I tak nasze grupy to:

Motylki, Pomidorowa, Odlotowe Muszki i Kociaki Słodziaki.

Drugi dzień to OLIMPIADA, podczas której zuchy miały szansę zdobycia sprawności Olimpijczyk. Dzieci brały udział w różnorodnych konkurencjach, między innymi w: biegu z przeszkodami, rzucie piłeczką, celności, skoku z miejsca, czy przeciąganiu liny. Zorganizowane zawody okazały się świetnym sposobem na zintegrowanie grupy. Dzieci wyrabiały karność, sumienność, kondycję, kształtowały postawę i nawyk ruchu.

Dużą niespodzianką okazały się dla dzieci warsztaty lingwistyczne, w których uczestniczyliśmy dzięki Fundacji EBU.