Policjanci i SpongeBob w przedszkolu

17 listopada 2016

- Aneta Zadunajska -

W czwartek 10 listopada Policjanci z Biura Ruchu Drogowego KGP spotkali się naszymi z przedszkolakami, aby przybliżyć im zasady bezpiecznego poruszania się na drodze. Towarzyszył im SpongeBob – bohater kreskówki i ogólnopolskiej kampanii społecznej na rzecz bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym.

Dzieci dowiedziały się od policjantów, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, na której występują w rolach pieszego, pasażera czy rowerzysty. Prowadzący przekonywali dzieci, że nie powinny bać się policjantów, bo to właśnie oni zawsze pomogą im w trudnej sytuacji.

Funkcjonariusze, by lepiej dotrzeć do dzieci, posłużyli się interaktywnymi prezentacjami ze SpongeBobem, który jest postacią z kreskówki dla dzieci i „twarzą” ogólnopolskiej kampanii społecznej na rzecz bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym. To właśnie SpongeBob uczył dzieci bezpiecznych zachowań na rowerze i w foteliku samochodowym, a także tego, jak zachować się na drodze, będąc pieszym.

Dla prowadzących sporym zaskoczeniem była duża wiedza dzieci o bezpiecznych zachowaniach na drodze.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close