Policjanci i SpongeBob w przedszkolu

Aneta Zadunajska    17 listopada 2016

W czwartek 10 listopada Policjanci z Biura Ruchu Drogowego KGP spotkali się naszymi z przedszkolakami, aby przybliżyć im zasady bezpiecznego poruszania się na drodze. Towarzyszył im SpongeBob – bohater kreskówki i ogólnopolskiej kampanii społecznej na rzecz bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym.

Dzieci dowiedziały się od policjantów, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, na której występują w rolach pieszego, pasażera czy rowerzysty. Prowadzący przekonywali dzieci, że nie powinny bać się policjantów, bo to właśnie oni zawsze pomogą im w trudnej sytuacji.

Funkcjonariusze, by lepiej dotrzeć do dzieci, posłużyli się interaktywnymi prezentacjami ze SpongeBobem, który jest postacią z kreskówki dla dzieci i „twarzą” ogólnopolskiej kampanii społecznej na rzecz bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym. To właśnie SpongeBob uczył dzieci bezpiecznych zachowań na rowerze i w foteliku samochodowym, a także tego, jak zachować się na drodze, będąc pieszym.

Dla prowadzących sporym zaskoczeniem była duża wiedza dzieci o bezpiecznych zachowaniach na drodze.