Pod niebieskim płaszczem Maryi

05 stycznia 2018

- Jolanta Różycka -


Obchody Bożego Narodzenia w Zespole Szkolnym w Cegłowie miały jak co roku uroczysty charakter. Uczniowie z wychowawcami organizowali Wigilie klasowe, a centralny punkt szkolnego świętowania stanowiło przedstawienie Jasełek. Wystąpili w nim uczniowie klas IVcb i gościnnie uczennica klasy VII Iga Czub, a scenariusz i reżyseria były autorstwa pań Barbary Dziugieł i Jolanty Różyckiej.
Rok 2017 był obfitował w rocznice objawień Maryjnych, wspominaliśmy przesłanie Matki Bożej z Fatimy i Gietrzwałdu. Do tych wydarzeń nawiązywała scenografia spektaklu, wyobrażająca Bożą Rodzicielkę pogrążoną w modlitwie. Tę wspaniałą dekorację sceny wykonała pani Sylwia Mistewicz-Gut.
Jasełka wystawione zostały w konwencji bożonarodzeniowej zabawy. Fabuła nawiązywała do pradawnej tradycji odwiedzin kolędników – przebierańców, którzy krążąc po wsiach zbierali datki za przedstawianie krótkich scenek i za śpiew kolęd. Tak jak przed laty w domach, na szkolnej scenie pojawiły się diabły i śmierć, by ukarać okrutnego króla Heroda. Był też licznie reprezentowany orszak aniołów, asystujących świętej rodzinie.
Mali aktorzy zakończyli swój występ słowami skierowanymi do nauczycieli i uczniów, życząc by Dzieciątko Jezus miało całą szkołę w opiece.
Przedstawienie to będzie można zobaczyć jeszcze raz podczas Święta Objawienia Pańskiego. Zapraszamy

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close