PoczytajMy – spotkania w przedszkolu

05 października 2019

- Anna Plaskowska -

PoczytajMy

W obecnym roku szkolnym dołączyliśmy do programy CEO Poczytajmy. W ramach projektu młodzi ludzie przy wsparciu dorosłych opiekunów tworzą kluby czytelnicze i przygotowują regularne spotkania czytelnicze dla dzieci oraz akcje zachęcające do sięgania po książki.

3 i 4 października odbyły się pierwsze spotkania w naszym przedszkolu. Uczennice z klas 6a i 6c za sprawą fragmentów „Bajki o rybaku i rybce” Aleksandra Puszkina i „Złotej rybki” Melanii Kapelusz wyczarowały w przedszkolu między innymi morze, koty i oczywiście złotą rybkę.

Do czytania włączyłyśmy elementy dramy – dzieci stawały się częścią coraz bardziej niespokojnego morza z baśni, zaś podczas słuchania opowiadania przemieniały się w koty zmęczone upałem. W tunelu myśli mogły przekazać złotej rybce swoje pragnienia – okazało się, że to zadanie nie jest łatwe. Któż bowiem widział mówiące koty? Świat możliwy tylko w bajkach!

Cieszymy się, że chociaż przez chwilę mogłyśmy przenieść dzieci do innej rzeczywistości, gdzie wszystko staje się możliwe.

Na koniec spotkania nasze uczennice dyskutowały z przedszkolakami o przeczytanych utworach i zachęcały do wykonania prac plastycznych. Wkrótce narysowane przez dzieci postaci z książek oraz życzenia przedszkolaków adresowane do złotej rybki zaprezentujemy w naszej szkole.

Zachęcamy wszystkich do aktywnego czytania – my wiemy, że spotkania

z książką potrafią być ciekawe!

 

Anna Plaskowska – opiekun klubu

Skład klubu:

Kl. 6a

Oliwia Jakubowska

Natalia Mistewicz

ZuzannaWąsowska

Beata Wójcik

Kl. 6c

Gabriela Branicka

Wiktoria Kowali

Amelia Mistewicz

Amelia Zielińska

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close