PoczytajMy – spotkania w przedszkolu

Anna Plaskowska    5 października 2019

PoczytajMy

W obecnym roku szkolnym dołączyliśmy do programy CEO Poczytajmy. W ramach projektu młodzi ludzie przy wsparciu dorosłych opiekunów tworzą kluby czytelnicze i przygotowują regularne spotkania czytelnicze dla dzieci oraz akcje zachęcające do sięgania po książki.

3 i 4 października odbyły się pierwsze spotkania w naszym przedszkolu. Uczennice z klas 6a i 6c za sprawą fragmentów „Bajki o rybaku i rybce” Aleksandra Puszkina i „Złotej rybki” Melanii Kapelusz wyczarowały w przedszkolu między innymi morze, koty i oczywiście złotą rybkę.

Do czytania włączyłyśmy elementy dramy – dzieci stawały się częścią coraz bardziej niespokojnego morza z baśni, zaś podczas słuchania opowiadania przemieniały się w koty zmęczone upałem. W tunelu myśli mogły przekazać złotej rybce swoje pragnienia – okazało się, że to zadanie nie jest łatwe. Któż bowiem widział mówiące koty? Świat możliwy tylko w bajkach!

Cieszymy się, że chociaż przez chwilę mogłyśmy przenieść dzieci do innej rzeczywistości, gdzie wszystko staje się możliwe.

Na koniec spotkania nasze uczennice dyskutowały z przedszkolakami o przeczytanych utworach i zachęcały do wykonania prac plastycznych. Wkrótce narysowane przez dzieci postaci z książek oraz życzenia przedszkolaków adresowane do złotej rybki zaprezentujemy w naszej szkole.

Zachęcamy wszystkich do aktywnego czytania – my wiemy, że spotkania

z książką potrafią być ciekawe!

 

Anna Plaskowska – opiekun klubu

Skład klubu:

Kl. 6a

Oliwia Jakubowska

Natalia Mistewicz

ZuzannaWąsowska

Beata Wójcik

Kl. 6c

Gabriela Branicka

Wiktoria Kowali

Amelia Mistewicz

Amelia Zielińska