Po koncercie charytatywnym

Malwina Sankowska    27 stycznia 2016

24 stycznia 2016 roku odbyła się kolejna edycja koncertu charytatywnego “Dla Mojej Szkoły”. W tym roku zbieraliśmy fundusze na sprzęt nagłaśniający. Jak zawsze – goście dopisali. Na widowni zasiedli: wójt gminy Marcin Uchman, zastępca wójta Dariusz Uchman, dyrektor Zespołu Szkolnego Emilia Kowalczyk – Rumak, przewodniczący Rady Rodziców Grzegorz Bartkiewicz, ks. Marek Chociej, dyrektor Studium Języków Obcych Tomasz Paudyna oraz przedstawiciele współpracujących ze szkołą firm. Licznie przybyli rodzice i społeczność lokalna.

Koncert rozpoczął się od prezentacji p. Anny Deretkiewicz, która w imieniu rodziców przedstawiła jakie działania podejmowali wraz ze szkołą na rzecz dzieci. Opowiedziała też dlaczego szkoła potrzebuje nowego nagłośnienia i zaapelowała o hojne datki.

Program artystyczny poprowadziły uczennice klasy 2a gimnazjum: Julia Jabłońska, Paulina Korzeń i Weronika Zagórska. Kolorowe występy dzieci młodszych przeplatały się z poważnymi utworami uczniów starszych. Pierwszaki śpiewały i tańczyły jako żabki (1c), kotki (1a) i karnawałowi przebierańcy (1b). Klasy 2a i 2b zatańczyły pod okiem swoich pań polkę i czardasz. Wspaniale zaprezentowały się klasy 3a i 3b, które wykorzystując kolorowe chusteczki i stroje wykonały taniec i zaśpiewały piosenkę, czym zachwyciły publiczność. Mogliśmy także podziwiać taneczny talent Angeliki Górki z klasy 5b i dziewcząt z klasy 6b. Tradycyjnie wystąpili też uczniowie klas 3 gimnazjum z własną oprawą artystyczną: Krystian Metera, który jeden utwór wykonał z Julią Jabłońską i Piotr Miller, któremu towarzyszyli Mateusz Ciemierzewski i p. Karol Sieńkowski. Niezawodne okazały się uczennice, które co roku biorą udział w Szkolnym Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej: Marta Korzeń (klasa 3a), Julia Koszel (klasa 5a) oraz Paulina Korzeń (klasa 2a gim). Zaśpiewały utwory w języku angielskim. Swoją obecnością ucieszyła wszystkich absolwentka naszej szkoły – Karolina Jabłońska wykonując piosenkę “Tak jak malował pan Chagall”.

Podczas koncertu zebraliśmy blisko 3000 złotych. Dziękujemy wszystkim za przybycie i wsparcie finansowe.