Pierwszy Dzień Wiosny z Wydziałem Nauk Ścisłych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.

30 marca 2016

- Orłowska Kamila -

21 marca 2016 r. uczniowie naszego gimnazjum wraz z wychowawcami udali się do Siedlec, gdzie brali udział w zajęciach organizowanych przez Wydział Nauk Ścisłych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego.

Spotkanie rozpoczęło się inauguracyjnym wykładem mgr Zbigniewa Młynarskiego, którego tematem był Internet Rzeczy. Nasi uczniowie wspólnie z wykładowcą opracowali strategię, jak stworzyć toster, który będzie wypiekał na grzankach prognozę pogody. Omówili przy tym konkretne rozwiązania takie jak: sensory, aktuatory, sieć LAN, Cloud, BigData, oraz umiejętności przydatne w obszarze Internetu Rzeczy.

Po wykładzie studenci uniwersytetu zapoznali nas ze swoimi laboratoriami, gdzie gimnazjaliści obserwowali, a także brali czynny udział w doświadczeniach:
– Kolorowy świat redoksów,
– Oślepiająca moc mieszanin,
– Modelowanie 3D – od pomysłu do fizycznego obiektu,
– bramki logiczne: UCY 7404 NOT, UCY 7400 NAND oraz UCY 7402 NOR – na platformie laboratoryjnej. Czyli w języku matematyki wizualizacja: koniunkcji, alternatywy i negacji,
– warsztaty z programem Pakiet Mathematica – podstawowym narzędziem każdego matematyka.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close