Pierwszy Dzień Wiosny w przedszkolu

22 marca 2016

- Ola Pernach -

Marzanno, Marzanno, Ty zimowa panno, do wody Cię wrzucamy,

bo Wiosnę witamy!”

21 marca w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, było kolorowo i wesoło w naszym przedszkolu. Dzieci wspólnie z rodzicami przygotowały Marzanny – zimowe panny, które zgodnie z tradycją zostały spalone w pobliskiej rzece. Z tej okazji wszystkie dzieci wyruszyły barwnym korowodem nad aby pożegnać Panią Zimę.

Przy śpiewie wiosennych piosenek przedszkolaki dumnie niosły symbol zimy – kolorowe Marzanny, a następnie symbolicznie utopiły zimową pannę – Marzannę.

W trakcie spaceru zabawą, piosenką i kolorowymi wstążkami dzieci przywitały Panią Wiosnę. I tak kolorowy, ale już wiosenny, uśmiechnięty pochód mógł wrócić do przedszkola.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close