Piąte klasy w Kazimierzu Dolnym

Karolina Kluczek    12 października 2016

7 października klasy piąte wraz z opiekunami odwiedziły Kazimierz Dolny nad Wisłą. Pogoda wyjątkowo dopisywała, więc wędrówki po tym malowniczym mieście stanowiły nie lada przyjemność. Uczniowie mieli okazję zwiedzić kościół farny św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja z jednymi z najstarszych w Polsce organami. Wspięli się także na wzgórze, gdzie znajdują się ruiny zamku, a z przyzamkowej baszty podziwiali imponującą panoramę Kazimierza. Obowiązkowym punktem programu była Góra Trzech Krzyży, z której rozciąga się zapierający dech w piersiach widok. Nie mogło zabraknąć również spaceru po rynku. Uwieńczeniem wycieczki był pełen wrażeń rejs statkiem po Wiśle.

Piątoklasiści – choć zmęczeni – opuszczali Kazimierz Dolny z żalem. Można by powiedzieć, że nas też żegnano ze smutkiem – po pięknym i słonecznym dniu właśnie zaczął padać deszcz…