Piąte klasy w Kazimierzu Dolnym

12 października 2016

- Karolina Kluczek -

7 października klasy piąte wraz z opiekunami odwiedziły Kazimierz Dolny nad Wisłą. Pogoda wyjątkowo dopisywała, więc wędrówki po tym malowniczym mieście stanowiły nie lada przyjemność. Uczniowie mieli okazję zwiedzić kościół farny św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja z jednymi z najstarszych w Polsce organami. Wspięli się także na wzgórze, gdzie znajdują się ruiny zamku, a z przyzamkowej baszty podziwiali imponującą panoramę Kazimierza. Obowiązkowym punktem programu była Góra Trzech Krzyży, z której rozciąga się zapierający dech w piersiach widok. Nie mogło zabraknąć również spaceru po rynku. Uwieńczeniem wycieczki był pełen wrażeń rejs statkiem po Wiśle.

Piątoklasiści – choć zmęczeni – opuszczali Kazimierz Dolny z żalem. Można by powiedzieć, że nas też żegnano ze smutkiem – po pięknym i słonecznym dniu właśnie zaczął padać deszcz…

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close