Październikowe święto biblioteki

05 października 2017

- Agnieszka Szczepanik -

Święto to jest organizowane od 1999 roku przez: International Association of School Librarianship (IASL) – Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego.

Początkowo był to jedynie Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych i obchodzono go w każdy czwarty poniedziałek października. Od 2011 roku działania związane ze świętem trwają więcej niż jeden dzień – może to być kilka wybranych dni, tydzień, dwa, a nawet cały miesiąc. Wszystkie wydarzenia w tym czasie wiążą się z promocją biblioteki, czytania, książek…

Tegoroczne hasło MMBS brzmi: Książka nas łączy.

  grafika ze strony czasopisma Biblioteka w Szkole

Z okazji święta drzwi wszystkich sal lekcyjnych zostały ozdobione grafiką z cytatami i hasłami związanymi z kulturą czytelniczą. Proponuję dodatkowo zapoznanie się z tego typu materiałami na stronach portalu Wącham książki – czytanie wciąga oraz Czytelniku, wyjdź z ukrycia.

Ponadto zaplanowane są konkursy (literacki i plastyczny), ekspozycja korytarzowa o tematyce biblioteczno-książkowej, czytanie dla najmłodszych oraz zajęcia dla klas.

Zapraszam do śledzenia tego, co się dzieje w związku z październikowym świętem biblioteki szkolnej oraz do aktywnego uczestnictwa w konkursach i innych wydarzeniach, w których dominuje tematyka biblioteczno-czytelniczo-książkowa.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close