Październikowe święto biblioteki

Agnieszka Szczepanik    5 października 2017

Święto to jest organizowane od 1999 roku przez: International Association of School Librarianship (IASL) – Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego.

Początkowo był to jedynie Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych i obchodzono go w każdy czwarty poniedziałek października. Od 2011 roku działania związane ze świętem trwają więcej niż jeden dzień – może to być kilka wybranych dni, tydzień, dwa, a nawet cały miesiąc. Wszystkie wydarzenia w tym czasie wiążą się z promocją biblioteki, czytania, książek…

Tegoroczne hasło MMBS brzmi: Książka nas łączy.

  grafika ze strony czasopisma Biblioteka w Szkole

Z okazji święta drzwi wszystkich sal lekcyjnych zostały ozdobione grafiką z cytatami i hasłami związanymi z kulturą czytelniczą. Proponuję dodatkowo zapoznanie się z tego typu materiałami na stronach portalu Wącham książki – czytanie wciąga oraz Czytelniku, wyjdź z ukrycia.

Ponadto zaplanowane są konkursy (literacki i plastyczny), ekspozycja korytarzowa o tematyce biblioteczno-książkowej, czytanie dla najmłodszych oraz zajęcia dla klas.

Zapraszam do śledzenia tego, co się dzieje w związku z październikowym świętem biblioteki szkolnej oraz do aktywnego uczestnictwa w konkursach i innych wydarzeniach, w których dominuje tematyka biblioteczno-czytelniczo-książkowa.