W październiku w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Dzieci wykonały portrety swojego ulubionego nauczyciela oraz laurki. W związku ze Światowym Dniem Origami wykonaliśmy tą techniką pracę plastyczną pt. “Jesienny las”. Z okazji Dnia Wszystkich Świętych uczniowie zapalili znicz pod pamiątkową tablicą poświęconą Stanisławowi Rżysko – fundatorowi placu szkolnego (zadanie z projektu “Z kulturą mi do twarzy”). W piątkowe popołudnia przenosimy się do magicznego świata dźwięków (zadanie z projektu “Z kulturą mi do twarzy”) – poznajemy dźwięki instrumentów muzycznych, ich wygląd i brzmienie, uczymy się piosenek (np. “Witaminki”), bawimy się przy muzyce. Wykonaliśmy dwie prace z projektu „Kreatywne Prace Plastyczne”: malowanie bibułą oraz pracę plastyczną techniką mieszaną „Dynia” – wykorzystując recykling oraz łącząc kilka technik: malowanie farbami, wycinanie, zaginanie oraz stemplowanie papieru. Działo się! Oczywiście wszystkich atrakcji z szerokiego wachlarza zajęć świetlicowych nie sposób opisać…

Kategorie: Aktualności

Skip to content