Pamiętamy… w naszej “Małej Ojczyźnie”

15 listopada 2017

- Dorota Kupska -

W dniu 9 listopada 2017 r. w ramach realizacji innowacji pedagogicznej z zakresu edukacji regionalnej oraz zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości przedszkolaki wraz ze starszymi koleżankami ze Szkoły Podstawowej Filii w Piasecznie uczestniczyły w wycieczce do miejsc pamięci narodowej w naszej gminie.

Aby lepiej poznać naszą “małą ojczyznę” wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzenia Urzędu Gminy w Cegłowie. Przewodnikiem w świecie ciekawostek historycznych, społecznych i przyrodniczych naszej gminy był jej gospodarz Pan Wójt Marcin Uchman. Aktywne uczestnictwo dzieci w pogadance, na bieżąco było nagradzane gadżetami zawierającymi symbolikę narodową i gminną. Ponadto uczniowie poznali bliżej Urząd Gminy jako miejsce pracy licznych specjalistów.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy serdecznie podziękowali Panu Wójtowi i pracownikom Urzędu Gminy za niezwykłą lekcję historii i ciepłe przyjęcie.

Pamiętając o zbliżającym się Narodowym Święcie Niepodległości dzieci odwiedziły kolejno: Pomnik Ofiar represji niemieckich przy Placu Anny Jagiellonki, Pomnik Niepodległości, zbiorową mogiłę harcerzy z 1939 r., którzy są patronami Zespołu Szkolnego w Cegłowie, zbiorową mogiłę Żołnierzy Wojska Polskiego poległych w 1939 roku na miejscowym cmentarzu. Pamięć poległych uczciliśmy minutą ciszy i zapalonym w skupieniu zniczem.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close