Paczka do Meksyku

Wioletta Czapska    22 listopada 2018

Obchodzona w tym miesiącu wyjątkowa rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości była doskonałą okazją do nawiązania kontaktu międzykulturowego. Na zajęciach języka angielskiego przedszkolaki oraz uczniowie klasy 1 ‚a’ przygotowali i wysłali paczkę do rówieśników ze szkoły w Meksyku. Zamieścili w niej 100 własnoręcznie wykonanych kartek- nawiązując do setnej rocznicy. Każde dziecko przygotowało rysunek lub kolorowankę kojarzącą się z naszym krajem oraz z pomocą nauczyciela zamieściło swoje zdjęcie i kilka informacji o sobie. Ciekawostką jest, że patronem meksykańskiej szkoły, oddalonej od nas o ponad 10000 km. jest św. Jan Paweł ll, dlatego też mali Meksykanie z radością zaangażowali się w ten projekt. Z niecierpliwością czekamy na paczkę od nich.