Paczka do Meksyku

22 listopada 2018

- Wioletta Czapska -

Obchodzona w tym miesiącu wyjątkowa rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości była doskonałą okazją do nawiązania kontaktu międzykulturowego. Na zajęciach języka angielskiego przedszkolaki oraz uczniowie klasy 1 ‚a’ przygotowali i wysłali paczkę do rówieśników ze szkoły w Meksyku. Zamieścili w niej 100 własnoręcznie wykonanych kartek- nawiązując do setnej rocznicy. Każde dziecko przygotowało rysunek lub kolorowankę kojarzącą się z naszym krajem oraz z pomocą nauczyciela zamieściło swoje zdjęcie i kilka informacji o sobie. Ciekawostką jest, że patronem meksykańskiej szkoły, oddalonej od nas o ponad 10000 km. jest św. Jan Paweł ll, dlatego też mali Meksykanie z radością zaangażowali się w ten projekt. Z niecierpliwością czekamy na paczkę od nich.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close