Otwarcie pracowni informatycznych

12 grudnia 2015

- Karol Sieńkowski -

W piątek 11 grudnia 2015 r. odbyło się uroczyste otwarcie pracowni informatycznych w  Zespole Szkolnym w Cegłowie. Swoją obecnością uroczystość uświetnili: Wójt Gminy Cegłów – Marcin Uchman, Przewodniczący Rady Gminy – Krzysztof Janicki, Skarbnik  Gminy Cegłów – Milena Dąbrowska, kierownik projektu 8.3 – Wojciech Juszczak, Kordynator KKZ- Tadeusz Lempkowski, Damian Kacprowicz  z Wydziału Administracyjno – Organizacyjnego Gminy Cegłów oraz Wicedyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Podcierniu. W spotkaniu oczywiście wzięli udział dyrektor szkoły Emilia Kowalczyk-Rumak oraz wicedyrektorzy Mariola OlejnikKarol Sieńkowski.

Przecięcia wstęgi w pracowni z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Działanie 8.3 dokonał wójt Marcin Uchman oraz przedstawiciel uczniów –  Krystian Metera.
Następnie goście pod okiem uczniów z koła informatycznego uczyli się programować roboty. Było to tak wciągające, że trudno było oderwać się od komputerów i przejść do kolejnego punktu programu. Widocznie uczniowie okazali się dobrymi nauczycielami, a goście pojętnymi uczniami:)

Po zmaganiach z robotami dokonano otwarcia pracowni powstałej w ramach Mazowieckiej Sieci Społeczeństwa Informacyjnego „M@zowszanie”. Lokalne Centrum Kompetencji mieści się w szkolnej czytelni. Tym razem w przecinaniu wstęgi pomagała wójtowi uczennica szkoły podstawowej Malwina Troć. W dalszej części goście mieli okazję przyjrzeć się programowaniu w wykonaniu dzieci z klasy 2b szkoły podstawowej. Dzieci z radością pokazały samodzielnie utworzone pod kierunkiem p. Elżbiety Oleksy gry i animacje komputerowe.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close