Ostatnia świetlicowa podróż w Polskę…

19 czerwca 2018

- swietlica -

We wtorek, w naszej świetlicy, odbyliśmy już ostatnią wyprawę krajoznawczą w ramach innowacji pedagogicznej „W Polskę idziemy…”. Tym razem celem naszej podróży była Kraina Tysiąca Jezior, czyli nasze polskie Mazury. Tradycyjnie poznaliśmy położenie geograficzne tego regionu, jego stolicę, największe miasta, przysmaki regionalne i największe atrakcje turystyczne. Jak zawsze, w tematykę legend i opowieści związanych z jeziorami mazurskimi wprowadziła nas pani Agnieszka, nasza bibliotekarka. Wiedzę zdobytą podczas oglądania prezentacji multimedialnej, jak również z części literackiej sprawdziliśmy rozwiązując zagadki i rebusy. Krajobraz pojezierny stał się natchnieniem do naszej pracy plastycznej. W części kulinarnej natomiast, wychodząc naprzeciw panującym upałom, przygotowaliśmy lubiany przez wszystkie dzieci orzeźwiający deser owocowo – galaretkowy.

To już ostatnia podróż, dlatego też każdy uczestnik naszych wojaży otrzymuje „Certyfikat” potwierdzający odbycie wszystkich podróży, a także ostatnie wakacyjne zadanie…

Mamy nadzieję, że nasze świetlicowe „wycieczki” zachęciły wszystkie dzieci do poznawania i zwiedzania ojczyzny.

A najbliższe wakacje na pewno będą ku temu najlepszą okazją… 🙂

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close