Ostatnia “Przerwa z historią”

05 grudnia 2018

- swietlica -

Polska!
O, ileż w jednym słowie
Może się zmieścić wielkiej treści,
Ile rozpaczy i boleści,
Nikt nie wyliczy, nikt nie powie,
Chyba że tylko polskie serce,
Co wiek przetrwało w poniewierce
I zniosło takich mąk bezedno,
Od których zda się gwiazdy bledną…

Stanisław Długosz „Trzeba pieczętować krwią”

    W dniu 03.12.2018 roku dzieci z klas I-III już po raz ostatni uczestniczyły w spotkaniu historycznym z cyklu „Przerwa z historią”.  Tym razem gościliśmy Panią Krystynę Puchowską – wieloletniego nauczyciela naszej szkoły i zasłużoną harcerkę. Pani Krystyna opowiedziała dzieciom historię swojej rodziny, podzieliła się wspomnieniami z minionych lat. Ważną część życia naszego gościa stanowiło harcerstwo. „Ruszaj się, bo zardzewiejesz” to hasło przyświecające ówczesnym harcerzom. Byli oni zaangażowani w służbę i pomoc innym,  chcieli być razem i z własnej inicjatywy podejmowali działania z myślą o drugim człowieku. Opowieści o swoich byłych harcerzach, o obozach i rajdach, nocowaniu w szkole, bardzo zainteresowały naszych małych słuchaczy. Historia każdej rodziny jest niepowtarzalna. Ciekawym człowiekiem jest każdy, nasi rodzice, dziadkowie… Oczekujcie od dziadków nie tylko prezentów, ale też opowieści, interesujcie się historią swojej rodziny i zastanówcie się, co dobrego możecie zrobić dla innych – zachęcała dzieci pani Krystyna. Na zakończenie spotkania uczniowie mogli obejrzeć medale przyznane naszemu gościowi za osiągnięcia sportowe.

    Bardzo dziękujemy Pani Agnieszce Szczepanik, Panu Tadeuszowi Lempkowskiemu, Panu Marcinowi Uchmanowi, Panu Januszowi Konopskiemu, Pani Małgorzacie Śluzek, Panu Stanisławowi Czajce oraz Pani Krystynie Puchowskiej za wyjątkowe opowieści, często przepełnione wzruszającymi wspomnieniami, uczące patriotyzmu nasze dzieci na miarę ich wieku.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close